Ważna informacja dla wszystkich Polaków, lepiej uważać. Wszyscy będą kontrolowani, kary są dotkliwe

Ważna informacja dla wszystkich Polaków, lepiej uważać. Wszyscy będą kontrolowani, kary są dotkliwe Źródło: youtube.com FAKT24.PL

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, a wprowadzane obostrzenia dotykają każdego. Okazuje się, że rząd nie będzie pobłażliwy i już szykuje dotkliwe kary dla osób, które złamią najnowsze przepisy.

Pandemia koronawirusa wprowadziła ogromny zamęt wśród Polaków i wśród rządzących. Władze robią wszystko, by zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, jednak najwięcej zależy od społeczeństwa.

Pandemia koronawirusa wymusiła wprowadzenie wielu zmian, nie każdemu się podobają

Na wczorajszej konferencji premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia, Łukaszem Szumowskim, poinformował, że wprowadzone obostrzenia dotyczące zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą jeszcze surowsze. Wprowadzono m.in. zmiany w komunikacji miejskiej - tylko połowa miejsc może być zajęta, w nabożeństwach - tylko 5 osób na uroczystości, nie licząc księdza, oraz w zgromadzeniach. Dziś obowiązuje już zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Wyjątkiem jest rodzina.

Wprowadzony zakaz ma obowiązywać do 11 kwietnia. Wcześniej na ten ruch zdecydowali się Niemcy. Dziś szef MSWiA, Mariusz Kamiński powiedział, że policjanci bardziej niż do tej pory będą zwracać uwagę na gromadzące się osoby - czy zachowują odstęp, czy są rodziną, czy wyszli z domu rzeczywiście w pilnej sprawie. Zakaz został wprowadzony w życie z dniem 25 marca i już posypały się pierwsze mandaty. Trzej mężczyźni pijący piwo na boisku szkolnym w Tarnowskich Górach uszczuplili swoje portfele o 500 złotych każdy. Kontrolowane będą również osoby przebywające na odgórnej kwarantannie - za opuszczenie mieszkania zapłacą nawet 30 tysięcy złotych mandatu za narażanie zdrowia i życia innych.

25 tysięcy funkcjonariuszy będzie sprawdzać obywateli

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W tej chwili dobowo kierujemy do służby 25 tys. funkcjonariuszy. Wszyscy otrzymują zadania kontroli osób w kwarantannie, oczywiście w czasie gdy nie wykonują innych zadań służbowych - mówił komendant główny policji, insp. Jarosław Szymczyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie
2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Komendant główny policji zwrócił też uwagę na to, że pierwsze godziny, w których obowiązuje nowe prawo, to głównie informowanie i uświadamianie społeczeństwa. Mariusz Kamiński zaznaczył, że "będziemy egzekwowali twarde przepisy".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważające doniesienia. We Włoszech pacjenci po 60. roku życia bez dostępu do respiratorów
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News