Pandemia przyspiesza w dużym tempie. WHO podało niepokojące dane, najgorsze dopiero przed nami

Pandemia przyspiesza w dużym tempie. WHO podało niepokojące dane, najgorsze dopiero przed nami Źródło: youtube.com Global News

Pandemia koronawirusa przyspiesza z każdym dniem coraz bardziej. WHO podało porażające dane, a co więcej, najgorsze wciąż przed nami.

Pandemia wywróciła cały świat do góry nogami. Miliony ludzi od wielu dni nie wychodzi z domów, a mimo to zarażonych wciąż przybywa. Służby medyczne w wielu krajach pracują nieprzerwanie. Na domiar złego, kryzys gospodarczy staje się coraz większy, a im dłużej trwać będzie epidemia, tym większe oznacza to straty. Tymczasem media obiegły dane, których chyba nikt nie chciał usłyszeć - jest źle, a będzie jeszcze gorzej. 

Potworne dane WHO. Pandemia Covid-19 przyspiesza w zatrważającym tempie 

Przypominamy, że w Polsce zarażonych koronawirusem jest obecnie ponad 600 osób. W porównaniu do innych krajów liczba nie jest tak wielka, ale jak z łatwością możemy zaobserwować, że z każdym dniem chorych przybywa. Niestety, tak jest na całym świecie. Obecnie mówi się o setkach tysięcy zarażonych wirusem Covid-19. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, podała w ostatnim czasie dokładne dane odnoście zachorowań. Niestety, liczby, choć już są ogromne, będą jeszcze większe, co oznacza, że najgorsze dopiero przed nami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Liczba zgłoszonych przypadków zakażeń koronawirusem przekroczyła już 300 tysięcy. Pandemia przyspiesza. Od pierwszego zgłoszonego przypadku do wzrostu liczby zakażonych do 100 tysięcy minęło 67 dni. Wzrost o kolejne 100 tys. przypadków nastąpił po 11 dniach. Następne 100 tysięcy nowych przypadków pojawiło się po zaledwie 4 dniach - stwierdził szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Należy zatem przypomnieć, że najskuteczniejszym krokiem podjętym w walce z koronawirusem jest ograniczenie kontaktów z innymi osobami. Pozostanie w domach jest w tym okresie szczególnie ważne, zapobiega bowiem kolejnym zarażeniom. Przypominamy, że wiele osób może przejść chorobę skąpo objawowo lub zupełnie bezobjawowo. Ponadto, pierwsze symptomy pojawiają się niekiedy prawie po 2 tygodniach, a mimo to, nosiciel już od pierwszych dni zaraża inne osoby, choć sam może nie wiedzieć, że jest chory. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca
  4. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  5. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania uczestników mszy. Jedna z osób miała koronawirusa, wielkie niebezpieczeństwo
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News