Modlitwą chcieli przegonić koronawirusa. Efekt może okazać się tragiczny dla całego kraju

Modlitwą chcieli przegonić koronawirusa. Efekt może okazać się tragiczny dla całego kraju Źródło: Twitter.com AFP

Pandemia koronawirusa szaleje na całym świeci. Wierni postanowili przegonić groźną chorobę za pomocą modlitwy, ich zachowanie może mieć opłakane skutki.

Pandemia wirusa SARS-CoV-19 paraliżuje niemal cały świat, liczba zakażonych koronawirusem wciąż rośnie, a każde państwo walczy z nią na swój sposób. Wierni zdecydowali, że przegonią groźną chorobę za pomocą modlitwy, ich zachowanie może spowodować tragiczne skutki dla całego kraju.

Pandemia koronawirusa wciąż rośnie, zakażonych przybywa w zastraszającym tempie

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie, a wielu ludzi żyje obecnie w wielkim strachu, przez zakażeniem groźną chorobą. Wierni z Bangladeszu postanowili modlitwą odgonić chorobę od swojego kraju, w tym celu w mieście Raipur zorganizowano religijną imprezę masową. Według lokalnej policji, w zgromadzeniu wzięło udział 10 tysięcy obywateli, jednak lokalne media informują nawet o 30 tysiącach uczestników modłów.

Zgromadzeni wierni m.in. recytowali wspólnie wersety leczące z Koranu. Jak podkreślił Tota Miah, szef policji w Raipurze, organizatorzy wydarzenia nie mieli pozwolenia od władz na utworzenie takiego zgromadzenia. Tak wielka masowa impreza jest wielkim zagrożeniem epidemicznym dla kraju, w którym rozwija się pandemia wirusa.

Pandemia wirusa z Wuhan jest ogromny zagrożeniem dla całego świata

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Masowe modły w Bangladeszu mogą mieć tragiczne skutki dla całego państwa, a nawet świata. Zgromadzenia ludzkie powiększają ryzyko przeniesienia się wirusa na dużą grupę osób, które nieświadomie rozprzestrzenią go dalej. Lekarze i specjaliści przestrzegają, ze masowe gromadzenie się jest wysoce niewskazane w czasie rozprzestrzeniania się wirusa. Z tego powodu m.in. w Polsce zamknięto szkoły oraz miejsca rozrywki oraz ograniczono działalność lokali gastronomicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Chorych coraz więcej
2. Przygotowano trzy scenariusze dla Polski. Ostatni jest dramatyczny: ”zakażona zostanie ponad połowa populacji”

Potwierdzeniem szkodliwości masowego gromadzenia się jest konferencja islamska, która  odbywała się w Kuala Lumpur pod koniec lutego. W zgromadzeniu brało udział 16 tysięcy osób, około 500 zostało zarażonych wirusem, co spowodowało gwałtowny  wzrost zakażeń m.in. w Indonezji i Malezji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Jest oficjalne stanowisko papieża Franciszka ws. obchodów Wielkanocy. Wierni przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zdesperowany brat szuka swojej siostry. Udostępnił zdjęcie i błaga wszystkich o pomoc
  5. Para była na romantycznej randce, a obok nich paradowały piękne blondynki w bikini. Reakcja chłopaka rozkłada na łopatki
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News