Pandemia nie zwalnia tempa
Freepik peoplecreations
Irmina Jach - 17 Października 2020

Czy lekarze i pielęgniarki powinni dostać specjalne podwyżki za pracę w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o rekordowej liczbie zakażeń niebezpiecznym patogenem. Polskie szpitale są oblężone, a personel medyczny pracuje ponad siły. Uważacie, że w tym trudnym okresie pielęgniarki i lekarze powinni otrzymywać zdecydowanie wyższe wynagrodzenia?

Pandemia koronawirusa zmieniła życie wszystkich obywateli naszego kraju. W najgorszej sytuacji są jednak przedstawiciele sektora medycznego, którzy muszą zajmować się chorymi na COVID-19. Nie jest tajemnicą, że polskie szpitale nie radzą sobie ze wzmożonymi zakażeniami, a wiele placówek odmawia pomocy chorym ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Uważacie, że ciężkie warunki pracy są powodem do podwyżki wynagrodzeń dla pielęgniarek i lekarzy?

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Pandemia koronawirusa zmusza personel medyczny do wzmożonej pracy

Lekarze i pielęgniarki są osobami, które mają największy kontakt z chorymi na COVID-19, w związku z czym każdego dnia obawiają się o własne zdrowie i życie, a także o dobro najbliższych im osób. Wiosną przedstawiciele sektora medycznego musieli liczyć się nie tylko z katorżniczą pracą, ale także z brakami w zaopatrzeniu w środki bezpieczeństwa takie jak maseczki czy fartuchy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Obecnie pielęgniarki i lekarze mogą odmówić pracy w szpitalu zakaźnym. Z najnowszych informacji wynika jednak, że sytuacja może ulec gwałtownej zmianie już wkrótce, co z pewnością nie jest powodem dla radości dla przedstawicieli tych jakże ryzykownych zawodów.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

Poświęcenie i ciężka praca pielęgniarek i lekarzy, według wielu Polaków, powinna zostać doceniona przez rząd. Wydaje się, że najlepszą formą rekompensaty byłyby znaczne podwyżki wynagrodzeń. Zgadzacie się z tym, że pracownicy szpitali powinni otrzymywać dużo wyższe pensje za swoją pracę?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 minut i ani chwili dłużej, najszybsze ciasto na świecie. Wygląda niczym z najlepszej cukierni, a smak zachwyca
  2. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News