Szef WHO wydał oświadczenie o sytuacji w Europie. Już nie ma złudzeń

Szef WHO wydał oświadczenie o sytuacji w Europie. Już nie ma złudzeń Źródło: youtube Global News

Pandemia na dobre zagościła w Europie. Szef WHO ocenił stan, który obecnie ma miejsce na terenie Europy z wyszczególnieniem miejsc ze szczególnymi problemami.

Pandemia stała się faktem i nie ma już co do tego żadnych wątpliwości. Powinniśmy podjąć jak największą liczbę działań mających na celu zmniejszenie zasięgu zagrożenia.

Pandemia to oficjalne stanowisko

Pandemia według słownika jest to epidemia obejmująca swym zasięgiem bardzo duże obszary i właśnie to słowo najlepiej opisuje obecną sytuację w Europie. Szef WHO, Tedros Adhanom, wydał oświadczenie wyrażające oficjalne stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia. Podkreślił, że sytuacja bez przerwy monitorowana jest na bieżąco, a aktualne dane można pozyskiwać nie tylko z prasowych wystąpień pracowników WHO, ale także poprzez internet, gdyż na opinia publiczna jest na bieżąco informowana chociażby przez stronę internetową czy Twittera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja gorsza niż gdziekolwiek indziej

Tedros Adhanom w swoim wystąpieniu określił Europę jako epicentrum pandemii koronawirusa. COVID-19 rozprzestrzenia się tutaj niezwykle szybko i określenie epicentrum jest tutaj jak najbardziej adekwatne ze względu na fakt, że liczba zgłoszeń zachorowań oraz zgonów jest wyższa niż gdziekolwiek indziej z wyłączeniem Chin. Najbardziej niepokojące jest to, że każdego dnia w Europie notowanych jest więcej przypadków zarażenia niż w Chinach w czasie szczytu epidemii. Świadomość faktycznego stanu rzeczy wielu napawa niemałą obawą związaną z dalszym rozwojem wypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Epicentrum to Europa, ale dwa kraje przodują

Dyrektor WHO podkreślił, że teren całego starego kontynentu jest w momencie pandemii, lecz według dostępnych danych jest obecnie we Włoszech oraz Iranie, gdzie okoliczności są wyjątkowo niepokojące. Na całym świecie potwierdzono 132 tysiące zachorowań na niebezpiecznego wirusa, które wystąpiły łącznie w 123 krajach. Pomimo, że problem dotyczy całej populacji Ziemi, to faktem jest, że obecnie z największym problemem borykają się właśnie Europejczycy i to tutaj konieczne jest jak największe przerzucenie sił i środków do walki z infekcją. Nie dziwi, więc że kolejne kraje podejmują coraz bardziej radykalne kroki mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News