Sąsiad zamyka granice z Polską. Samochody i ludzie nie będą mogli jej przekroczyć

Sąsiad zamyka granice z Polską. Samochody i ludzie nie będą mogli jej przekroczyć Źródło: East News AFP

Pandemia koronawirusa wywołuje coraz bardziej rygorystyczne decyzje u rządzących. Jedno z państw sąsiadujących z Polską właśnie zamyka swoje granice. Nikt nie będzie mógł ich przekroczyć aż do odwołania stanu wysokiego ryzyka. Kwarantanna będzie obejmowała teren całego państwa.

Pandemia koronawirusa została oficjalnie ogłoszona we wtorek po południu. Wszystko po to, aby usprawnić przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. WHO przyznało, że do walki o życie obywateli konieczna jest zdecydowana reakcja rządu każdego kraju. Obecnie jedno z sąsiadujących z Polską państw zamyka swoje granice.

Według WHO ogłoszenie pandemii powinno sprawić, że kraje zwiększa środki ostrożności. Większość państw zareagowało zgodnie z oczekiwaniami. W Polsce zamknięto szkoły i instytucje kulturalne, odwołano też wszystkie imprezy masowe. Rząd jednego z krajów sąsiadujących z Polską wprowadził kwarantannę obejmującą teren całego państwa. Granice pozostaną zamknięte do odwołania, a w tym czasie będzie obowiązywał surowy zakaz ich przekraczania.

Pandemia powoduje zdecydowane reakcje, niektórych państw

Pandemia spowodowała wprowadzenie stanu wyjątkowego na Ukrainie. Rząd zdecydował się zamknąć szkoły oraz uniwersytety, odwołano też wszystkie większe imprezy. Początkowo zawieszono jedynie połączenie lotnicze z Włochami. Jednak niedawno Ukraina zdecydowała się na wprowadzenie kwarantanny obejmującej teren całego kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopóki pandemia nie zostanie opanowana i nie zmieni się sytuacja kryzysowa, granice Ukrainy pozostaną zamknięte. Dlatego też nie będzie możliwości przedostania się do naszych sąsiadów do czasu odwołania decyzji. Do tej pory zdecydowano, że kwarantanna potrwa do początku kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokój w Senacie. Jedna osoba musiała się poddać testowi na koronawirusa

2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie

Pandemia skłoniła rząd w Kijowie do podjęcia odpowiednich środków bezpieczeństwa. Dlatego z 219 przejść granicznych pozostanie jedynie 49 działających. Inne nie będą już przepuszczały obywateli ani żadnych pojazdów. Ukraina wciąż znajduje się w lepszej sytuacji, ponieważ na terenie kraju do tej pory potwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle
  4. Jerzy Owsiak dla mediów: "Jesteśmy blisko decyzji o poddaniu się domowej kwarantannie"
  5. Doda zabrała głos ws. zdrowia. Nie może uwierzyć, że doszło do wielkiego przeoczenia
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News