Pandemia powróci
istockphoto.com XiFotos
Irmina Jach - 7 Listopada 2020

WHO pilnie ostrzega. Musimy przygotować się na następną pandemię

Pandemia koronawirusa może nie być jedyną, która czeka ludzkość w najbliższym czasie. Eksperci pracujący w WHO ostrzegają przez zbliżającym się niebezpieczeństwem. Wiemy, co nam zagraża i jakie mogą być skutki kolejnej globalnej katastrofy. Kryzys może być dotkliwszy niż myślimy. Czym spowodowane są niepokoje?

Pandemia koronawirusa jest obecnie tematem, który wzbudza globalny niepokój. Badacze skoncentrowani są na wynalezieniu szczepionki, która ograniczy rozprzestrzenianie się niebezpiecznego patogenu. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła podzielić się refleksjami na ten temat. Eksperci nie mają dobrych wieści.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Pandemia koronawirusa to tylko początek katastrof, jakie spotkają ludzkość?

WHO przypomina, że w ostatnich miesiącach stało się jasne, że "kraje z solidną infrastrukturą gotowości na wypadek zagrożenia zdrowia, były w stanie szybko powstrzymać i kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2". Z wypowiedzi wynika, że już teraz warto przygotowywać się na kolejną pandemię tak, by w razie kryzysu być na nią gotowym.

73. Światowe Zgromadzenie Zdrowia ma w planach rozważenie projektu deklaracji, która ma na celu przygotowanie państw członkowskich na przyszłe sytuacje zagrażające zdrowiu publicznemu. Dokument przewiduje bardziej zdecydowane przestrzeganie międzynarodowych przepisów zdrowotnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Światowa Organizacja Zdrowia zaznacza, że odpowiednie przygotowanie na ewentualny kryzys epidemiologiczny jest kluczowe, by lepiej zapobiegać masowym zarażeniom i skuteczniej wykrywać choroby zakaźne.

- Chociaż jest to globalny kryzys, wiele krajów i miast z powodzeniem zapobiegło lub kontrolowało transmisję za pomocą kompleksowego i opartego na faktach podejścia. Po raz pierwszy świat zjednoczył się w pracach mających na celu szybkie opracowanie szczepionek, diagnostyki i terapii, a także zapewnienia ich dostępności wszystkim państwom na zasadzie równości - zaznacza WHO.

- Pandemia COVID-19 to otrzeźwiające przypomnienie, że zdrowie jest podstawą stabilności społecznej, gospodarczej i politycznej - dodają eksperci.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Pilny apel premiera, zwrócił się do jednej grupy Polaków. Nie ma ani chwili do stracenia

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Podczas 73. Światowego Zgromadzenia Zdrowia specjaliści mają opracowywać dziesięcioletni plan walki z zaniedbanymi chorobami tropikalnymi, chorobami neurologicznymi, takimi jak zapalenie opon mózgowych czy padaczka, a także poruszać kwestie odżywiania matek i małych dzieci oraz zdrowia cyfrowego (cyfryzacji medycyny).

Do tej pory na całym świecie SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 49 mln osób. Odnotowano 1,2 mln zgonów, a blisko 35 mln chorych powróciło do zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  2. Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Mbank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Można stracić wszystkie pieniądze, ważny szczegół
  7. W Karpatach odnaleziono gatunek od dawna uznawany za wymarły. Pojawił się na Ziemi zaraz po wyginięciu dinozaurów

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Medonet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News