Pandemia koronawirusa
Facebook.com Molly-Elizabeth Francis
Monika Majko - 3 Grudnia 2020

Dramatyczna relacja pielęgniarki. Zalana łzami ujawnia prawdę o pandemii

Pandemia koronawirusa od wielu miesięcy paraliżuje niemal cały świat, jedna z pielęgniarek, pracująca z osobami zakażonymi COVID-19 wyznała dramatyczną prawdę. Pracownica służby zdrowia zaapelowała do wszystkich o powstrzymanie się przed świątecznymi wyjazdami.

Pandemia wirusa SARS-COV-2 pochłonęła już prawie 1,5 miliona żyć ludzkich, a zagrożenie koronawirusem wcale nie maleje. Jedna z pielęgniarek zajmujących się m.in. osobami zakażonymi COVID-19 zaapelowała o rezygnację ze świątecznych planów wyjazdowych.

Pandemia koronawirusa wciąż paraliżuje świat

Molly-Elizabeth Francis pracuje w Albany w stanie Nowy Jork. Jest pielęgniarką na oddziale kardiologicznym i zajmuje się m.in. osobami zakażonymi COVID-19. Kobieta zamieściła na swoim Facebooku dramatyczny apel o powstrzymanie się w tym roku od świątecznych wyjazdów, które jej zdaniem mogą jeszcze pogorszyć i tak już złą sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Pielęgniarka swój apel zilustrowała zdjęciem, na którym na jej twarzy widać ślady po noszonej przez wiele godzin dyżuru maseczce ochronnej. Molly-Elizabeth Francis przyznała, że praca na oddziale w czasie pandemii koronawirusa jest przerażająca.

Molly-Elizabeth Francis wyznała, że zarówno ona, jak i jej koleżanki ze szpitala, pracują ponad siły, by zapewnić chorym właściwą opiekę. Jednak pomimo ich wysiłków, tragedie na oddziale stały się codziennością.

Ci pacjenci są przerażeni. Dla pielęgniarki nie ma gorszego uczucia niż poczucie beznadziejności, kiedy zrobiłaś wszystko, co mogłaś, a pacjent mówi ci, że wszystko, czego teraz chce, to aby to się skończyło i aby mógł wrócić do domu – wyznała Molly-Elizabeth Francis cytowana przez "Mirror".

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Pielęgniarka wyznała prawdę o pandemii COVID-19

Pielęgniarka wyznała, że po raz pierwszy od roku płakała w swojej pracy. Molly-Elizabeth Francis ma żal do osób, które lekceważą zagrożenie związane z pandemią koronawirusa i nadal nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jak zauważyła pielęgniarka, obecnie jeszcze więcej osób choruje na COVID-19 niż w marcu, kiedy mieliśmy do czynienia z początkiem pandemii i pierwszą falą zakażeń groźnym wirusem SARS-COV-2.

Płakałam, ponieważ ta choroba dotyka osoby w każdym wieku. Płakałam, ponieważ [pandemia – przyp. red.] COVID-19 nie tylko się pogarsza, lecz już jest ciężko. Kilka miesięcy temu ludzie oklaskiwali pracowników służby zdrowia, a teraz widzę, jak ci samo ludzie mówią, że w Święta można spotykać się w grupach – tłumaczy Molly-Elizabeth Francis.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pracownica amerykańskiej służby zdrowia zaapelowała, by w tym roku ludzie powstrzymali się od odwiedzania bliskich w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Według niej, to może mieć istotny wpływ na zmniejszenie obecnej liczby zachorowań i tym samym umożliwienie sprawnej pracy służbom medycznym

Wiem, że nie jest wam łatwo nie widzieć swojej rodziny i bliskich, szczególnie o tej porze roku, ale zapewniam, że nie będzie to łatwiejsze w sali szpitalnej, w której jest bardzo trudno o kontakt z innymi ludźmi – podkreśla amerykańska pielęgniarka.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News