Pandemia właśnie dotarła na "koniec świata". Mieszkańcy drżą z obaw, mają tylko 3 respiratory

Pandemia właśnie dotarła na "koniec świata". Mieszkańcy drżą z obaw, mają tylko 3 respiratory Źródło: East News AFP

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 dotarła już do najbardziej odległych miejsc - nawet tam, gdzie nikt się jej nie spodziewał. Władze zwróciły uwagę, że dla obszarów zaludnionych przez tak niewielu mieszkańców, może to mieć opłakane skutki.

Pandemia koronawirusa szerzy się na całym świecie i dotyka większość państw. Wbrew pozorom, ogniska powstają nie tylko w Azji, Ameryce Północnej i Chinach. Niebezpieczny patogen dotarł już do najbardziej oddalonych zakątków świata.

Gdy pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się w grudniu w Azji, większość Europejczyków nie podejrzewała, że wirus SARS-CoV-2 tak szybko przeniesie się do krajów europejskich, a następnie trafi do Stanów Zjednoczonych. Obecnie epidemia ogarnia już cały świat. Niedawno odnotowano pierwsze przypadki w najbardziej oddalonych miejscach.

Pandemia rozprzestrzenia się już na cały świat

Pandemia rozprzestrzenia się szybciej, niż początkowo mogli podejrzewać eksperci. Wirus SARS-CoV-2 w zaskakująco szybkim tempem przeniósł się do największych europejskich miast. Niedługo potem zaobserwowano pierwsze przypadki zakażeń już w Stanach Zjednoczonych. Właśnie potwierdzono obecność koronawirusa nawet w tak oddalonych miejscach, jak Wyspa Wielkanocna.

Pandemia koronawirusa dotknęła nawet Rapanui - najbardziej odizolowaną wyspie na świecie. Po tym, jak potwierdzono dwa przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród 7,7 tysięcznej populacji mieszkańców, władze Chile wprowadziły restrykcyjne regulacje. Władze wyspy przyznali, że przy tak niewielkiej społeczności ważne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wiemy, że rodziny zakażonych znajdują się w jednym sektorze. Wiemy też, że przestrzegają zaleceń związanych z narzuconymi ograniczeniami - powiedział agencji AFP burmistrz stolicy Hanga Roa.

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Pandemia może wywołać poważne szkody gospodarcze w tym regionie, ponieważ mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki. Ta natomiast w obliczu kryzysu została drastycznie ograniczona. Zdaniem burmistrza, jeśli obecna sytuacja utrzyma się dłużej niż trzy miesiące, pracę stracą tysiące ludzi. Obecne regulacje ograniczają wychodzenie z domów do połowy miesiąca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News