Na wolności sfotografowano niezwykłą pandę. Zdjęcie obiegło internet, to ogromna rzadkość

Na wolności sfotografowano niezwykłą pandę. Zdjęcie obiegło internet, to ogromna rzadkość Źródło: Twitter/China Xinhua News

Panda zauważona w Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong w Chinach wprawiła wszystkich w osłupienie. Naukowcy nie spodziewali się zobaczyć takiego niezwykłego okazu na wolności. Ogłosili także, że będą od teraz monitorować jej poczynania i sprawdzać, czy nie istnieje gdzieś druga taka sama.

Panda, którą zauważono niedawno w południowo-zachodnich Chinach zszokowała wszystkich. Tak niezwykłego okazu dawno nie widziano na wolności. Naukowcy cieszą się i planują obserwować rzadko występującego niedźwiedzia. 

Panda z niezwykłym wyglądem na wolności

Panda, którą zaobserwowali naukowcy w pewnym parku narodowym wyróżnia się spośród sobie podobnych niezwykłym wyglądem. Jest ona bowiem albinosem.

Zwierzę jest całkowicie białe, bez czarnych charakterystycznych łap czy plam na wokół oczu. Tęczówki ma zabarwione na czerwono. Naukowcy określają wiek zwierzęcia na rok lub dwa lata.

- Wygląda na silną, stawia pewne kroki i wydaje się, że mutacja genetyczna nie wpływa na jakość jej życia - powtarzają badający ten okaz pracownicy uniwersytetu w Pekinie. 

- Po raz pierwszy żyjąca na wolności wielka panda albinos została uchwycona na zdjęciu. Fotografia wskazuje, że w lokalnej populacji tych zwierząt musi być jakaś mutacja genetyczna - powiedział Li Sheng komentując sensacyjne zdjęcie.

Mutacja, którą posiada sfotografowana panda oznacza, że okazów takich jak ona może być więcej. Albinizm w tej postaci może wystąpić u potomstwa tylko jeśli oboje rodzice mają odpowiedzialne za to zmiany w genach. Chińscy badacze nie mogą się doczekać rezultatów swoich obserwacji, a cały świat czeka na kolejne zdjęcia niezwykłego niedźwiadka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowcy planują śledzić życie pandy

Panda została zauważona w Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong, który położony jest w prowincji Syczuan 2 tysiące metrów n.p.m. Zdjęcie zwierzęcia wykonała jedna z wielu fotokomórek umieszczonych w lesie. Teraz naukowcy planują zwiększyć ich liczbę, tak aby mogli dokładnie obserwować rozwój pandy i jej interakcje z innymi osobnikami.

- Zamierzamy ustawić więcej kamer w tym obszarze, aby obserwować wzrost i działania pandy oraz zobaczyć, czy ma jakiś wpływ na tamtejszą populację - powiedział Duan Zhaogang, który pracuje jako jeden z administratorów rezerwatu.

(Fot. Twitter/China Xinhua News)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 10-letni chłopiec. Zginął w okropnych okolicznościach. Policja wciąż nie potrafi wyjaśnić przyczyn tragedii
  2. Znany polski aktor zrównał z ziemią Małgorzatę Kożuchowską. Takich słów NIKT się nie spodziewał. Będzie wam przykro
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News