Sukienka, która podzieliła internet prostym pytaniem o to, w jakim jest kolorze, doczekała się godnego następcy. Będzie kolejny hit sieci?

Jeszcze nie tak dawno temu internauci zażarle kłócili się o to, jaki kolor ma słynna już sukienka. Tym razem próbują rozwikłać zagadkę koloru butów lubianej sportowej marki. Zdjęcie na jednej z grup na Facebooku udostępniła Nicole Coulthard, zaintrygowana tym, dlaczego zdania jej znajomych w tej kwestii były mocno podzielone.

Podczas gdy niektórzy oceniali kolor sneakersów jako różowo-biały, inni widzieli wyraźnie dostrzegli na zdjęciu odcienie szarości i niebieskiego. Kilka osób twierdziło nawet, że prawidłową odpowiedzią będzie miętowy. Prawdy usiłowali dojść nawet za pomocą specjalnych programów graficznych.

Wielu uległo autosugestii i zmieniło swoje początkowe zdanie po dokładnych oględzinach zdjęcia i przeczytaniu różnych komentarzy. To tylko potwierdza teorię badaczy na temat złudzeń optycznych, którzy już wcześniej stwierdzili, że podobne sytuacje wynikają z interpretacji koloru przez mózg. Rozbieżności w ocenie koloru mogą być również skutkiem tego, czy światło na zdjęciu odbieramy jako naturalne, lub sztuczne.

Ta kobieta miała obawy przed sesją z narzeczonym, ale efekt PODBIŁ SERCA internautów!

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

Zobacz również