Analitycy: ceny paliwa pójdą w dół. Kierowcy jednak nie powinni jeszcze świętować

Analitycy: ceny paliwa pójdą w dół. Kierowcy jednak nie powinni jeszcze świętować Źródło: Wikimedia Commons/Santeri Viinamäki

Paliwo i jego koszty spędzają kierowcom sen z powiek. Każde tankowanie na stacji jest bolesnym doświadczeniem dla ich portfeli. Eksperci zapowiadają, że ceny niedługo spadną, ale to nie koniec cierpień kierowców.

Paliwo w najbliższym czasie będzie nieco tańsze, a przynajmniej tak zapowiadają eksperci - będzie to efekt spotkania G20 w Osace, gdzie zostanie przedyskutowany temat rynku naftowego. Choć brzmi to bardzo obiecująco, niestety kierowcy nie powinni się cieszyć przedwcześnie.

Paliwo będzie tańsze, ale to jeszcze nie powód do radości

Eksperci twierdzą, że ceny będą niższe, ale spadek będzie o zaledwie kilka groszy, wciąż więc nie ma znacznego powodu do radości. Co prawda, gdy zalewamy bak do pełna, to odczuwamy każde kilka groszy na litrze paliwa, a benzyna ma być tańsza o około 9 groszy, natomiast ropa o 10. Jednak nie spodziewajmy się gwałtownego spadku, który od dawna jest oczekiwany - raczej nie ma co liczyć na stabilną cenę paliwa oscylującą wokół 5 złotych za litr.

- Wizja obniżek wprawdzie wciąż istnieje, lecz z pewnością nie będzie ona mieć dużej dynamiki - twierdzą eksperci z portalu "E-petrol".

Jeśli można się spodziewać kolejnych spadków to po szczycie G20. Podczas szczytu liderzy największych mocarstw pojawić ma się Donald Trump, Wladimir Putin, Tayyip Erdogan, Emmanuel Macron, Theresa May, Cyril Ramaphosa oraz Jair Bolsonaro.

Analitycy uspokajają, że raczej nie powinno być kolejnych podwyżek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- O ile niepewny jest kierunek zmian cen ropy Brent, a w ślad za tym cen hurtowych w przyszłym tygodniu, to poziom cen na stacjach nie powinien zmieniać się w górę - zapowiadają specjaliści z BM Reflex.

Większy spadek raczej nie przyjdzie, ze względu na wzrost cen hurtowych benzyny o 13 groszy i ropy o 7 groszy. W nadchodzącym tygodniu benzyna 98 ma kosztować w przedziałach 5,40-5,52 zł za litr, a 95 5,10-5,21 zł za litr. Diesel będzie mieścił się średnio w przedziale 5,03-5,14 zł, natomiast LPG spadnie do średniej 2,05-2,15 zł za litr. Wielu kierowców z pewnością uspokoi się, 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec unikają TEGO tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po nich nie spodziewał!
  2. Nie żyje Krzysztof. Był synem znanego polskiego artysty. Okoliczności śmierci budzą przerażenie
  3. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  4. Okrucieństwo mordercy jest nie do opisania. Nie żyje młoda mama, zadźgana miesiąc po porodzie, dramat na Śląsku
  5. Ciężko zahamować potok łez. Mama dała się upokarzać ludziom, żeby wykarmić dzieci
  6. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana: "Jestem zniesmaczona, rozczarowana i zwyczajnie mi przykro"

Źródło: TVN

Następny artykuł