Palisz papierosy? Masz problem, rząd PiS wypowiada wojnę palaczom

Palisz papierosy? Masz problem, rząd PiS wypowiada wojnę palaczom Źródło: Fot. blacknote.com

Polscy palacze są oburzeni nowym pomysłem Komisji Europejskiej. Już wkrótce ogromna część osób, które palą papierosy, napotka na znaczne utrudnienia. Mają one zacząć obowiązywać od 2020 roku, po wprowadzeniu w życie przez rząd PiS.

Chociaż pomysł został zaproponowany przez KE, rząd PiS najpewniej przychyli się do opinii wydanej przez jeden z organów Unii Europejskiej. Dotyczy ona zmian, według których ze sklepów znikną paczki typu slim.

Papierosy już tylko w ujednoliconych paczkach

Nawet jeśli twórcy będą chcieli wciąż sprzedawać tzw. cienkie papierosy, zostaną zmuszeni do stosowania wypełniaczy w paczkach lub... pozostawiania ich w połowie pustych. Będzie to związane z wymogiem pakowania papierosów do jednolitych paczek. Konsumentom zdecydowanie nie podoba się ten pomysł, który zbojkotowało już kilka europejskich państw. - Do tej pory nie było mowy o eliminacji opakowań typu slim, stąd też nagła propozycja ich zakazu budzi kontrowersje i sprzeciw konsumentów. Pomysł zrodził się na podstawie opinii Komisji Europejskiej, która nie jest dla członków Unii stanowiskiem wiążącym - powiedział w wywiadzie dla businessinsider.com.pl Maciej Ptaszyński, pełniący funkcję dyrektora Polskiej Izby Handlu.

Co na to branża tytoniowa? Rząd PiS walczy z krytyką

Walkę z pomysłem KE oraz niektórych europejskich rządów zapowiedziały już ogromne przedsiębiorstwa odpowiedzialne za produkcję papierosów. Jeżeli polska Rada Ministrów nie przychyli się do ich argumentów, paczki typu slim znikną ze sklepów już w 2020 roku. Czy uważacie, że to rzeczywiście zmniejszy liczbę palaczy w naszym kraju? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Agata Duda może mieć kłopoty z prawem. Wszystko przez jedno zdjęcie
  2. Ujawniono kulisy szczytu. Tusk wyrolował PiS i zabierze mu wyborców
  3. Nawet Kaczyński jest w szoku. Zdumiewające wyniki badań
  4. Ból w starciu z marzeniami. Przykre informacje o córce Kaczyńskiej
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu