Janusz Palikot poinformował media o tym, że zamierza zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Według przewodniczącego Twojego Ruchu obydwaj politycy PiS „uporczywie powtarzają nieprawdę” o katastrofie smoleńskiej.

Palikot zarzuca Kaczyńskiemu i Macierewiczowi wieloletnie wprowadzanie w błąd opinii publicznej, mataczenie w sprawie i gmatwanie śledztwa tym samym popełniając różnego rodzaju przestępstwa utrudniające ustalenie sprawców katastrofy i zamknięcie śledztwa.

Jak twierdzi Palikot opublikowane ostatnio opinie biegłych odnośnie stenogramów rozmów z kokpitu prezydenckiego tupolewa dowodzą, że nie było żadnych wybuchów ani żadnego zamachu. Podkreślił jednak, że jeśli Macierewicz lub Kaczyński są w posiadaniu jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na potwierdzenie swoich tez to powinni niezwłocznie poinformować o tym prokuraturę.

Jak wyjaśnia Palikot zamierza zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez polityków PiS ponieważ według niego nie można bezkarnie formułować opinii na tak ważne tematy jak śmierć prezydenta i nie można sugerować zamachu na głowę państwa bez wiarygodnych i niepodważalnych dowodów.

źródło:  wp.pl

Zobacz również