Zaraz po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na nowego prezydenta Polski w sieci pojawiły się memy zwracające uwagę na strój w jakim Janusz Palikot uczestniczył w dzisiejszej uroczystości. Przeważająca część internautów ze względu ubiór i zaawansowaną brodę polityka porównała go do bezdomnego.

W odpowiedzi na taką reakcję internautów Janusz Palikot zamieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych wyjaśnienia dotyczącego jego wyglądu na zaprzysiężeniu nowego prezydenta.

W opublikowanych wyjaśnieniach Palikot tłumaczy, że na koszulce którą założył na dzisiejszą uroczystość widniał napis „Art. 25„, który odnosił się do fragmentu artykułu 25 polskiej konstytucji.

art. 25

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

Z kolei broda polityka to jego osobisty protest przeciwko obecności w polskiej polityce takich ludzi jak Andrzej Duda i Paweł Kukiz o czym pisaliśmy TUTAJ.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również