Palikot tłumaczy swój ubiór na zaprzysiężeniu Dudy
fot. demotywatory.pl
Wiadomości Pikio - 6 Sierpnia 2015

Palikot tłumaczy swój ubiór na zaprzysiężeniu Dudy

Zaraz po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na nowego prezydenta Polski w sieci pojawiły się memy zwracające uwagę na strój w jakim Janusz Palikot uczestniczył w dzisiejszej uroczystości. Przeważająca część internautów ze względu ubiór i zaawansowaną brodę polityka porównała go do bezdomnego.

W odpowiedzi na taką reakcję internautów Janusz Palikot zamieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych wyjaśnienia dotyczącego jego wyglądu na zaprzysiężeniu nowego prezydenta. W opublikowanych wyjaśnieniach Palikot tłumaczy, że na koszulce którą założył na dzisiejszą uroczystość widniał napis "Art. 25", który odnosił się do fragmentu artykułu 25 polskiej konstytucji.art. 252. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. 3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.Z kolei broda polityka to jego osobisty protest przeciwko obecności w polskiej polityce takich ludzi jak Andrzej Duda i Paweł Kukiz o czym pisaliśmy TUTAJ.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News