Palikot przewiduje przyszłość polskiej polityki! „Platforma przejmie osoby z .Nowoczesnej i z lewicy”.

Palikot przewiduje przyszłość polskiej polityki! „Platforma przejmie osoby z .Nowoczesnej i z lewicy”. Źródło: wikipedia.pl

Janusz Palikot przewiduje możliwe, przyszłe manewry PO. Radzi, jak w tej sytuacji zachować się powinny inne partie.

Diagnozy stawiane przez Janusza Palikota często oceniane są jako trafne nawet przez tych, którym nie podoba się jego działalność politycza. Były poseł właśnie opublikował swoje przewidywania odnośnie do strategii Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna, w przypadku osłabienia .Nowoczesnej po wyborach samorządowcyh, przejmie część jej członków. I nie tylko jej

- Wówczas Platforma przejmie co ciekawsze osoby z .Nowoczesnej oraz dobierze singli z lewicy i być może zawrze koalicję z PSL-em. Powstanie wrażenie, że opozycja zjednoczyła się wokół PO – analizuje Palikot.

Aby uniknąć tego politycznego, wrogiego przejęcia, Petru powinien wykonać krok wyprzedzający. Członkowie jego partii powinni przejść do PO i rozbić ją od środka. Zebrać młodych, niezadowolonych z działań Schetyny, i skonsolidować się.

- Na takim zachowaniu bardzo zyska i odbuduje się Ryszard Petru. Wyróżniające się posłanki .Nowoczesnej szybko zdominują klub PO, gdzie są pieniądze i zaplecze. Takie rozwiązanie ma też kapitalną cechę: w ciągu tygodnia spycha PiS do kąta. A o to przecież chodzi – twierdzi Palikot.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News