Były poseł Janusz Palikot przekonuje, że próba odebrania orderu prof. Janowi Grossowi to wyraz tchórzostwa Prawa i Sprawiedliwości. Polityk twierdzi, że partia odgradza się lękiem. 

– Próba odebrania Krzyża Kawalerskiego Grossowi to wyraz tchórzostwa PiS-u! Nie potrafią sprostać rzeczywistości i odgradzają się lękiem – napisał Palikot na Twitterze.

Palikot tym samym odniósł się do działań prezydenta Andrzeja Dudy, który zwrócił się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o opinię na temat ewentualnego odebrania prof. Grossowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP. Resort już rozpoczął analizę. Order został nadany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 1996 roku.

Wcześniej Palikot krytykował PiS, ponieważ, jak twierdzi, w spółkach Skarbu Państwa panuje obecnie większy nepotyzm niż za czasów Platformy Obywatelskiej.

– Nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa jest za rządów PiS większy niż za PO, a wydawało się to niemożliwe! Poziom obłudy i oszustwa jaki panuje w PiS jest nie do przebicia. Praca bez konkursów dla partyjniaków bez kwalifikacji. Żałosne! – napisał.

palikot

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również