Janusz Palikot wraz ze swoją partią wylądował na kompletnym marginesie polityki. Wiele osób zastanawia się, co właściwie robi teraz słynący z kontrowersji lider Twojego Ruchu. Jak się okazuje, zmienił się nie do poznania zarówno z wyglądu jak i zachowania.

Jeszcze 6 lat temu, kiedy jego partia zajęła trzecią pozycję w parlamencie, wydawało się, że Janusz Palikot jest na fali wznoszącej. Niestety dla niego i jego zwolenników dobra passa szybko się skończyła, a po ostatnich wyborach kompletnie o nim zapomniano.

Wygląda na to, że po licznych porażkach Palikot kompletnie zrezygnował z polityki i się zmienił we… wschodniego mędrca. Jak się okazuje, to nie media przestały się nim interesować, ale wręcz odwrotnie. Były skandalista nie odbiera telefonów od dziennikarzy, a na SMSy z prośbą o rozmowę w najlepszym razie odpisuje ,,dziękuję, ale nie”.

Według doniesień znajomych oraz byłych współpracowników Janusz Palikot obecnie czas spędza głównie na czytaniu książek filozoficznych, gotowaniu i medytacji. Z relacji osób z jego otoczenia wynika, że nie zachowuje się jak kiedyś – polityk miał zdziwaczeć i kompletnie odciąć się od większości osób, które znał.

Mimo iż formalnie jego partia nadal istnieje, a on jest jej współprzewodniczącym, to wcale nie planuje startu w kolejnych wyborach. Jak informują jego byli współpracownicy Palikot postanowił wrócić do tego, co wychodziło mu najlepiej, czyli prowadzenia biznesu. Plotka głosi, że były polityk planuje już niedługo podbić rynek piw rzemieślniczych.

...

Zobacz również