Janusz Palikot wezwał swoich ewentualnych rywali w nadchodzących wyborach parlamentarnych do debaty. Przy okazji od jednego z nich zażądał podpisania weksla na 200 tysięcy złotych.

Jak powiedział Palikot, Ryszard Petru wbrew jego oświadczeniom i zapewnieniom jest „bankowym lobbystą” co potwierdza jego CV (Petru pracował dla kilku banków, w tym dla banku światowego). Lider Twojego Ruchu tym samym poddał w wątpliwość wiarygodność swojego politycznego konkurenta. Według Palikota pierwszą rzeczą, którą zrobi lider Nowoczesnej gdy dostanie się do sejmu, będzie telefon do prezesa Związku Bankowców Polskich i zameldowanie o wykonaniu zadania (nawiązanie do słów Lecha Kaczyńskiego, który po wygranej w wyborach prezydenckich zwrócił się w ten sposób do swojego brata, ówczesnego premiera).

Ryszard Petru jest lobbystą, którego można wynająć i u którego można kupić miejsce na liście – powiedział Palikot i przypomniał wypowiedź Petru, który mówił wprost, że u niego za „jedynki” na listach wyborczych należało zapłacić 30 tysięcy złotych.

Janusz Palikot zaproponował Petru by ten podpisał weksel na 200 tysięcy złotych, który zobowiąże go do lobbowania tym razem za podniesieniem stawki płacy minimalnej. W ten sposób – według Palikota – lider Nowoczesnej uwiarygodniłby się w oczach Polaków.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wp

...

Zobacz również

Zobacz również