Wciąż nie gasną emocje po wtorkowych zamachach w Belgii zorganizowanych przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Kolejną burzę w sieci wywołało dwóch lewicowych polityków – Janusz Palikot i Piotr Szumlewicz, którzy stwierdzili, że narodowcy współpracują z terrorystami. 

Pierwsze kontrowersje wzbudził wpis lidera Twojego Ruchu, Janusza Palikota, który na jednym z portali społecznościowych oskarżył europejskich narodowców o przykładanie ręki do „niszczenia naszego świata” razem z islamskimi terrorystami.

fot. twitter
fot. twitter

Pod wpisem polityka wybuchła burza. Część internautów nie dowierzała w szczerość słów Palikota i zarzuciła mu chęć wzbudzenia zainteresowania wokół własnej osoby. Inni zgadzali się z byłym posłem.

Kolejną burzę wywołał wpis lewicowego publicysty Piotra Szumlewicza, który oskarżył prawicę o współpracę z terrorystami w szerzeniu nienawiści.

fot. facebook
fot. facebook

Wpis Szumlewicza, podobnie jak Palikota, wywołał emocjonalna dyskusję w komentarzach. Część internautów zarzuciła lewicowemu politykowi hipokryzję poprzez prowokowanie do nienawiści. Z kolei zwolennicy Szumlewicza przyznali mu rację wyjaśniając, że obydwie grupy prezentują fanatyzm ideologiczny.

ZOBACZ TAKŻE – Kukiz: Konieczne jest wycofanie się rządu z decyzji o przyjmowaniu uchodźców

ZOBACZ TAKŻE – Terlikowski: Belgijscy lekarze zabili więcej osób niż terroryści. I kto jest prawdziwym zabójcą?

ZOBACZ TAKŻE – Pitera: Zamachy to nic nowego, nie panikujmy

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: piotr szumlewicz na fb / janusz palikot na tt

Zobacz również