Przed Pałacem Prezydenckim pojawiła się tęcza! Będzie awantura?

Przed Pałacem Prezydenckim pojawiła się tęcza! Będzie awantura? Źródło: Wikipedia.org/Adrian Grycuk

Pałac Prezydencki to jedno z najważniejszych miejsc w Warszawie. Teraz przed tym honorowym miejscem pojawiła się tęcza - symbol, który od zawsze budził spore emocje. Ryzykowny ruch, jakim było jej umieszczenie może sprowokować wielką aferę.

Pałac Prezydencki od zawsze był bardzo ważnym miejscem w stolicy. Wiele osób kojarzy go przede wszystkim z walką o krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. To właśnie tam gromadziły się tłumy, które chciały uwiecznić pamięć tragicznych zmarłych osób. 

Tym razem to nie krzyż, a tęcza może stać się obiektem wielu sporów wśród Polaków. Umieszczenie kontrowersyjnego znaku w tak ważnym miejscu może doprowadzić do ostrej wymiany zdań nie tylko między politykami.

Pałac Prezydencki ma teraz własną tęczę. Symbol ma zwrócić uwagę na problem mniejszości seksualnych

Wiele osób z pewnością pamięta liczne problemy, jakie miały miejsce, gdy tęcza pojawiła się na Placu Zbawiciela. Obiekt był wielokrotnie niszczony i podpalany, zwłaszcza w trakcie obchodów Święta Niepodległości. Akty wandalizmu miały symbolizować niezgodę na promowanie związków homoseksualnych oraz środowisk LGBT. Wiele osób było oburzonych takim zachowaniem, które było przesycone homofobią, a także pozbawione tolerancji.

Brutalne scenariusze miały szansę powrócić, bowiem specyficzna tęcza wróciła. Tym razem zdobi Pałac Prezydencki. Za wszystko odpowiada Robert Biedroń, który namalował symbol na chodniku przed budynkiem. Uczcił w ten sposób złożenie 5 postulatów o równość osób LGBT przez partię Wiosna. Zdjęcie uwieczniające to wydarzenie pojawiło się na facebookwym profilu polityka.

- Dziś pod Pałacem Prezydenckim przedstawiliśmy nasze 5 postulatów dotyczących równości osób LGBT+. Konstytucja dotyczy wszystkich obywateli i obywatelek. Jesteśmy różni, ale równie ważni - napisał Biedroń.

Poniżej został wymienił, o co stara się partia: wprowadzenie związków partnerskich, gwarancja równości małżeńskiej, ochrona przed mową nienawiści i odpowiedzialność karna sprawców, edukacja seksualna i antydyskryminacyjna, ustawa o uzgodnieniu płci.

Pałac Prezydencki może być spokojny - rysunek został wykonany kolorową kredą i zapewne zniknie bardzo szybko, gdy tylko pojawi się deszcz.

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News