Pałac Kultury rozświetlił się wzruszającą iluminacją
https://fshoq.com CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Irmina Jach - 3 Stycznia 2021

Wiele osób miało łzy w oczach. Wszystko przez napis, który pojawił się na Pałacu Kultury w Sylwestra

Pałac Kultury z okazji nadejścia Nowego Roku został rozświetlony niesamowitą iluminacją. Napis „Nadzieja” pojawił się na fasadzie nieprzypadkowo. Rafał Trzaskowski postanowił dodać warszawiakom otuchy w tych trudnych czasach. Wiele osób miało łzy w oczach.

W noc sylwestrową na fasadzie Pałacu Kultury zaprezentowano zjawiskowy pokaz świateł. Władze Warszawy, tak jak w poprzednich latach, zrezygnowały z materiałów pirotechnicznych. O to samo poproszono wszystkich obywateli. Mieszkańcy stolicy nie zostali jednak pozbawieni atrakcji.

Pałac Kultury rozświetlił się wzruszającą iluminacją

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, opublikował w swoich mediach społecznościowych film z życzeniami na nadchodzący rok. Przekazał w nim nadzieje, że nadchodzące miesiące będą zdecydowanie łatwiejsze i pozbawione cierpienia.

- Nadchodzi moment, na który czekaliśmy całymi miesiącami, kończy się rok 2020. Przyniósł nam wiele problemów, nieoczekiwanych wyzwań, utrudnień. I choć chyba wszyscy mamy świadomość, że 1 stycznia 2021 roku nasze problemy nagle się same nie rozwiążą, a epidemia w magiczny sposób się nie skończy, to koniec akurat tego roku przyjmujemy ze szczególną ulgą - mówił Rafał Trzaskowski.

- Kochani, przez ostatnie miesiące wykazywaliście się niesamowitą odpowiedzialnością, solidarnością, hartem ducha. Życzę wam z całego serca, aby kolejny rok tego od was nie wymagał, abyśmy jak najszybciej mogli znowu posmakować normalności i żeby towarzyszyła nam nadzieja. I właśnie z nadzieją na lepsze jutro Warszawa wchodzi w rok 2021 - dodał.

Bardzo smutna wiadomość sprzed chwili. Nie żyje Marek PawłowskiBardzo smutna wiadomość sprzed chwili. Nie żyje Marek PawłowskiCzytaj dalej

Prezydent zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż „nasze problemy nagle się same nie rozwiążą, a epidemia w magiczny sposób się nie skończy”, ale zakończenie roku przyniosło uczucie ulgi. Życzył warszawiakom „zdrowia i wszystkiego, co najlepsze”.

W opublikowanym przez niego komunikacie znalazły się również zdjęcia rozświetlonego sylwestrową iluminacją Pałacu Kultury i Nauki. Miasto zdecydowało, że zamiast koncertów scenicznych i ferii fajerwerków zaprezentuje pokaz świateł.

Niesamowity spektakl można było śledzić w internecie - na profilach prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, urzędu miasta oraz Stołecznej Estrady. Tuż przed północą na fasadzie gmachu pojawił się napis „Nadzieja”, a następnie rakieta z „odlatującym” 2020 rokiem. Pomysł przypadł do gustu internautom.

- Fantastyczny przekaz, łzy poleciały. Dziękuję Panie Prezydencie. Pozdrawiamy z całego serca, dziękujemy! - napisała jedna z obserwatorek.

- Dziękuje Panie Prezydencie za to wszystko, co Pan robi dla naszej Warszawy i dla jej mieszkańców. Jesteśmy dumni, że mamy takiego pracowitego i charyzmatycznego Prezydenta! - dodała inna. Podzielacie zachwyt mieszkańców stolicy?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: TVN24/Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News