Bomby eksplodowały w tłumie, 150 osób nie żyje! Politycy wśród zabitych

Bomby eksplodowały w tłumie, 150 osób nie żyje! Politycy wśród zabitych

Pakistan: na dużym wiecu wyborczym doszło do szokującego zamachu terrorystycznego. Zginęło aż 150 osób. Wiemy już, kto jest odpowiedzialny za ten wstrząsający atak.

W czasie wiecu wyborczego zorganizowanego w mieście Mastung na południowym zachodzie Pakistanu doszło do zamachu bombowego. Zginął w nim jeden z kandydatów z ramienia Ludowej Partii Beludżystanu, który miał ubiegać się o głosy obywateli w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Pakistan: szokujący atak na wyborców oraz polityków

Łączna liczba ofiar wskazywana na ten moment to 150 osób. Nie wiadomo jeszcze, czy ten tragiczny bilans nie wzrośnie.
Warto zaznaczyć, że był to trzeci atak przed nadchodzącą elekcją. Pozostałe skierowane były wobec kandydatów (także tych startujących w wyborach do zgromadzeń prowincji) oraz wyborców zgromadzonych na spotkaniach oraz na trasie przejazdów polityków.

Kto jest odpowiedzialny za tę ogromną tragedię?

Do zorganizowania i przeprowadzenia zamachu przyznało się już tzw. Państwo Islamskie. Pozostałe dwa ataki także miały zostać sprowokowane i zaplanowane przez jego bojowników. Warto zaznaczyć, że zamachy nie miały zagrozić członkom jednej, konkretnej partii, a przedstawicielom różnych ugrupowań. Najwyraźniej ISIS chce więc poważnej destabilizacji skomplikowanej już sytuacji w Pakistanie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News