Rada Ideologii Islamskiej Pakistanu opublikowała dokument, w którym pozwoliła mężczyznom stosować przemoc wobec małżonek.

Jeśli chcesz ją do czegoś przekonać, to powinieneś na początku udzielić jej rady. Jeśli nie chce się do niej zastosować – przestań z nią rozmawiać, dzielić z nią łoże. Jeśli sytuacja się nie zmienia – okaż większą surowość” – gazeta The Telegraph cytuje Muhammada Khana Sheraniego, przedstawiciela Rady Ideologii Islamskiej Pakistanu.

Sherani zaznaczył, że przemoc wobec kobiet należy stosować rozważnie. Pakistańczyk uważa, że małżonkę można bić lekkimi, niegroźnymi dla niej przedmiotami. „Ale nie bij jej po twarzy i miejscach intymnych” – dodał Sherani.

Publikacja spotkała się z ostrą krytyką organizacji broniących praw człowieka. Wspomniane instytucje uważają, że jest niedopuszczalnym, aby stowarzyszenie doradzające pakistańskim władzom oraz mająca realny wpływ na ostateczny kształt krajowego prawa, publikowało takie zalecenia.

W ostatnim czasie Internet obiegł film, który w serwisie YouTube umieścił Khaled Al-Saqaby. Saudyjski psycholog i terapeuta udzielał w nim porad jak bić żonę prawidłowo i z „woli Allaha”. Pisaliśmy o tym pod poniższym adresem: http://pikio.pl/saudyjski-psycholog-i-terapeuta-rodzinny-uczy-jak-prawidlowo-bic-zone/

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.interfax.ru/world/510724

Zobacz również