Paczka chipsów zamówi Ubera gdy będziesz pijany

Paczka chipsów zamówi Ubera gdy będziesz pijany Źródło: źródło: flickr.com

Te chipsy to prawdziwe błogosławieństwo i lek na tych, którzy po pijanemu mają jeszcze chęć siąść za kierownicę. To pierwsza na świecie paczka ze słoną przekąską, która jest w stanie zamówić Ubera. Wszystko dzięki technologii zaimplementowanej w opakowaniu.

"Party Safe", bo tak nazywa się nowa seria chipsów od amerykańskiej marki Tostitos, zatrzyma pijanego z dala od kierownicy. Za proojekt paczki odpowiedzialna jest firma Goodby Silverstein & Partners, która zajmuje się tego typu technologiami.

Firma zamontowała w paczce mikrosensory, które są w stanie wyczuć nawet niewielką ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim wypadku na paczce chipsów pojawi się komunikat "Nie prowadź po alkoholu" i czerwona kierownica. Ponadto pojawi się też specjalny kod, który uprawni nas do zniżki za przejazd samochodem Ubera.

Aby zaklepać dla siebie przejazd wymagane będzie tylko przyłożenie samrtfona do paczki chipsów. Dzięki technologii NFC samochód zostanie zamówiony automatycznie i przyjedzie do naszej lokalizacji.

 - Jesteśmy dumni z pierwszej na świecie paczki chipsów z wbudowanym czipem, która pozwoli klientom bezpiecznie wrócić do swoich domów. Chcemy, by w tym roku przyjacielem, po którego zadzwonicie z prośbą o transport, były nasze chipsy - oświadczył Roger Baran z Goodby Silverstein & Partners.

Chipsy "Party Safe" powstały z myślą o rzeszy pijanych ludzi, którzy będą niebawem bawić się z okazji Super Bowl. Tylko w 2015 roku pijany kierowcy w okresie święta futbolu amerykańskiego doprowadzili do śmierci 45 osób. 25 tys. paczek od Tostitos i Goodby Silverstein & Partners ma zatrzymać pijanych przed jazdą.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News