Z ostatniej chwili: są nowe wiadomości o polskim pacjencie "zero". Opuszcza szpital

Z ostatniej chwili: są nowe wiadomości o polskim pacjencie "zero". Opuszcza szpital

Pacjent zero, który przebywał w szpitalu w Zielonej Górze otrzymał ważne informacje. To właśnie od jego infekcji zaczęło się rozprzestrzenianie wirusa na terenie kraju.

Pacjent zero otrzymał ważne wiadomości, ale są one istotne także dla wszystkich zarażonych. Rzuca to zupełnie nowe światło na walkę z wirusem.

Pozytywne wiadomości

Pacjent zero po długotrwałym i intensywnym leczeniu w zielonogórskim szpitalu został właśnie zakwalifikowany jako wyleczony. Otrzymane dziś wyniki badań na obecność wirusa wykazały wynik negatywny, w związku z tym po dwutygodniowym pobycie w szpitalu, pacjent zero został wypisany do domu. Nie był to pierwsze badania, jakie zostały na nim przeprowadzone w celu potwierdzenia pokonania wirusa. Informacje te przekazane zostały za pośrednictwem Facebooka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Decyzję o dalszym losie pacjenta zero została podjęta między innymi przez szefa oddziału zakaźnego, lek. Jacka Smykałę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kim był mężczyzna?

Pacjent zero pojawił się 2 marca br. i od tamtego momentu przebywał w szpitalu zielenogórskim. Określa się go tak, gdyż był pierwszą osobą na terenie kraju, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Po tym wydarzeniu ilość zachorowań sukcesywnie wzrastała, a wirus pojawiał się w różnych częściach kraju. Mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak autokarem rejsowym wrócił do Polski z terenu Niemiec. Objawy, jakie miał, to silny kaszel oraz wysoka gorączka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony minister przekazał smutne wieści. Koronawirus postępuje w szybkim tempie

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Optymistyczne widoki na przyszłość

Szpital gdzie hospitalizowany był mężczyzna nie ukrywa, że jest niezwykle zadowolony z obrotu spraw. Życzy mężczyźnie dużo zdrowia i do wszystkich zmartwionych obecną sytuacją kieruje optymistyczną wiadomość, że informacja o tym, że pacjent zero po raz kolejny otrzymał negatywne wyniki na obecność koronawirusa, jest niczym innym jak światełkiem w tunelu na drodze do pokonania zagrożenia. W obliczu epidemii oraz społecznej paniki, która można zaobserwować chociażby w sklepach, taka wiadomość może niektórym bardzo pomóc i uświadomić, iż służba zdrowia robi wszystko, aby pacjenci zainfekowani COVID-19 jak najszybciej wyzdrowieli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. 2-latek wszedł na scenę "Mam talent". Gdy pokazał co potrafi, wszystkim z wrażenia opadły szczęki
  4. Jej słowa oburzą wielu. Pracownica Rydzyka mówi, komu najpierw należą się badania na koronawirusa
  5. Myjesz teraz regularnie ręce? Nie wystarczy, nie wolno zapominać o jednej równie ważnej części
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: Onet wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News