Odłączyli go od respiratora, wystarczyło parę słów, by jego dziewczyna od razu się popłakała. Lekarze patrzyli w osłupieniu

Odłączyli go od respiratora, wystarczyło parę słów, by jego dziewczyna od razu się popłakała. Lekarze patrzyli w osłupieniu Źródło: East News AGENCJA SE

Pacjent sprawił, że tę historię lekarze oraz jego dziewczyna zapamiętają na długo, może nawet na zawsze. Gdy tylko został odłączony od respiratora i odzyskał możliwość mówienia, zwrócił się do swojej partnerki. Jego słowa sprawiły, że kobieta i personel medyczny byli zszokowani. Niecodzienną sytuację, do której doszło w jednym ze szpitali opisał portal Daily Mirror.

W brytyjskich szpitala zauważono, że odizolowany z powodu zakażenia koronawirusem pacjent potrzebuje kontaktu ze światem. Zwłaszcza bliskimi osobami. Jak informuje serwis Daily Mirror, profesor Louise Rose z Kings College London i doktor Joel Meyer z Guy's i St. Thomas postanowili zaspokoić te potrzeby. Dzięki temu mogli być świadkami niesamowitego wydarzenia.

Dzięki wprowadzeniu Life Lines, pacjent chory na COVID-19 mógł mieć kontakt z ukochaną osobą. Objęci kwarantanną kontaktowali się przy pomocy technologii nie tylko z bliskimi ludźmi, ale również ze zwierzętami, które towarzyszyły im na co dzień w normalnym życiu. Korzystając z Life Lines, pacjenci wykonali już 15 000 połączeń w całym kraju, co niewątpliwie wpłynęło pozytywnie na ich samopoczucie.

Pacjent od razu zadzwonił do dziewczyny

Profesor Rose doszła do wniosku, że pacjenci powinni utrzymywać kontakt z bliskimi podczas izolacji, po prześledzeniu sytuacji, do jakich doszło we Włoszech. Po wybuchu pandemii koronawirusa zrozpaczone rodziny nie mogły skontaktować się członkami rodzin, którzy przebywali na OIOM. Nie było nawet możliwości pożegnania się z osobami umierającymi. Dlatego profesor postanowiła stworzyć Life Lines.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W jednym ze szpitali znalazł się pacjent, który szczególnie zapadł w pamięci dr Rose i utwierdził ją w tym, że wprowadzona przez nią technologia dała chorym na COVID-19 wiele szczęścia. Mężczyzna trafił do jednej z placówek medycznych w ciężkim stanie, który wymagał podłączenia pacjenta do respiratora. Gdy zarażony wreszcie mógł oddychać sam, stało się coś niesamowitego.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

Po tym, jak pacjent został odłączony od respiratora i był w stanie mówić, poprosił o połączenie z jego dziewczyną. Gdy tylko zobaczył partnerkę, oświadczył jej się. Wzruszona i zaskoczona kobieta przyjęła oświadczyny. Było to niezwykłe wydarzenie, którego świadkami byli członkowie personelu medycznego. Profesor Rose przyznała, że to jedno z najcieplejszych wspomnień, jakie nosi w pamięci. Niedawno opisaliśmy inną, wzruszającą historię chłopaka, który sprzątając po zmarłym pacjencie, znalazł przedmiot, który wywołał w nim silne emocje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. O2: Koronawirus mutuje? Chińscy naukowcy zauważyli nowe objawy choroby
  2. Smutna wiadomość dotarła do polskich mediów. Nie żyje prawdziwa legenda. Przegrała z groźną chorobą
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda  
  6. Przekomiczna pomyłka Lidla. Dowiesz się jaką nazwą podpisali agrest i nie wytrzymasz ze śmiechu

Źródło: Daily Mirror

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News