Godzinami leżał bez spodni na szpitalnej podłodze. Dyrekcja: Udzielono mu niezbędnej pomocy

Godzinami leżał bez spodni na szpitalnej podłodze. Dyrekcja: Udzielono mu niezbędnej pomocy Źródło: facebook

Pacjent ze szpitala MSWiA w Lublinie spędził wiele godzin na szpitalnej podłodze. Mężczyzna leżał bez spodni, a nikt nie zdecydował się mu pomóc.

Pacjent wiele godzin leżał na podłodze oddziału ratunkowego. Żadna z osób, które pracowały w szpitalu nie pomogły półnagiemu mężczyźnie. Dyrekcja tłumaczy się, że udzieliła mu niezbędnej pomocy. Pacjent godzinami prosił lekarzy i pielęgniarki o pomoc. Niestety bez skutku. 

W szpitalu przy ulicy Grenadierów w Lublinie w czwartek rano pojawił się pacjent. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna przez wiele godzin leżał we własnych odchodach na szpitalnej podłodze, wołając o pomoc. Świadkowie zdarzenia nie mają wątpliwości, że wszyscy pracownicy szpitala wiedzieli, że pacjent leży na ziemi, ale nie przyszli mu z pomocą. 

Pacjent sam miał położyć się na szpitalnej podłodze

Zgodnie z informacjami, które przekazał szpital, pacjent był poddawany toalecie ciała, która jest niezbędną procedurą przed zabiegiem, jednak z nieznanych powodów, mężczyzna odmówił prac i sam położył się na podłodze. 

- Ze względu na stan pacjenta konieczna była toaleta jego ciała. Zgodnie z obowiązującą procedura sanitarną personel medyczny przeszedł do pomieszczenia, aby zmienić odzież ochronną. W tym czasie pacjent samodzielnie zszedł z wózka i położył się na podłodze – nie stwierdzono obrażeń na ciele, które świadczyłyby o upadku - pojawił się komunikat dyrekcji szpitala. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego zdjęcie obiegło sieć i sprawiło, że prokuratura zainteresowała się sprawą. Wszczęte zostało dochodzenie, które ma na celu ustalenie, czy pacjent nie był narażony na utratę życia lub zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znienacka nadeszły lepsze niż 500+ wieści. Bank da ci na zakupy w Biedronce ogromne pieniądze
  2. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów
  3. Telewidzowie zrozpaczeni. Gwiazda TVP nagle ogłosiła odejście, już nie zobaczymy jej na ekranach
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

fot. facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News