Ujawniono faktyczną liczbę ozdrowieńców w Polsce. Ministerstwo Zdrowia nie mogło dłużej milczeć

Ujawniono faktyczną liczbę ozdrowieńców w Polsce. Ministerstwo Zdrowia nie mogło dłużej milczeć Źródło: Unsplash.com Adhy Savala

Ozdrowieńcy w Polsce to temat, który śledzi wielu rodaków. Jak wcześniej z obawą śledzono wzrastającą liczbę nowych zakażeń, teraz z nadzieją spogląda się na coraz większą liczbę zdrowych. Warto mieć na uwadze fakt, że Ministerstwo Zdrowia podając informacje o nowych przypadkach, nie odejmuje od niej liczy osób wyzdrowiałych, które nie są już chore. Resort przekazał właśnie informacje o faktycznej liczbie ozdrowieńców.

Ozdrowieńcy w Polsce wzbudzają silne emocje, wiele osób liczy, że ich liczba wzrośnie. Dyskusje budzi sam termin. Gdy pojawiły się o pierwszych osobach w Polsce klasyfikowanych w ten sposób, Minister zdrowia Łukasz Szumowski tonował nastroje. Jak sam przyznał, to osoby, którym ustąpiły objawy, ale nie są do końca zdrowe. Jednak teraz MZ chętnie klasyfikuje je jako "osoby wyzdrowiałe".

Ozdrowieńcy w Polsce, wiceminister powiedział całą prawdę

Wiceminister zdrowia przekazał ostatnio mediom informacje na temat obecnej ilości ozdrowieńców. Jak sam powiedział, mamy niemal 8,5 tysiąca (dokładnie 8 452) osób wyzdrowiałych w Polsce. Potwierdzonych testów na koronawirusa jest już niemal 20 tysięcy (dokładnie 19 983).

Oznacza to, że 40% z zarażonych to ozdrowieńcy. Jak sam wiceminister zdrowia przekazał, nie jest to zły wynik, a na tle innych państw wypadamy dosyć dobrze. Podobny odsetek jest obecnie na świecie. Biorąc pod uwagę globalną ilość zarażeń, na ponad 5 milionów przypadków, już 2 miliony zakwalifikowano jako zdrowe, co również daje około 40%.

Koronawirus na świecie, Polska na tle innych państw

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według strony World o Meters, obecnie najwięcej zarażeń jest w Stanach Zjednoczonych, bo potwierdzonych przypadków odnotowano już niemal 1,6 miliona, z czego niemal 95 tysięcy zmarło i ponad 370 tysięcy wyzdrowiało. Zaraz za stanami z największą ilością zarażeń znajdują się Rosja, Brazylia, Hiszpania i Wielka Brytania. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
2. Mija rok od przyjścia na świat słynnych sześcioraczków. Niesamowite, jak teraz wyglądają

Ponadto w statystyce, w której wyliczono przypadki zachorowań na każdy milion mieszkańców, Polska zajmuje dopiero 78 miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze miejsca zajmują państwa, które nie mają nawet miliona mieszkańców (Watykan czy San Marino), więc pozycja Polski jest na pewno zaniżona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne
  2. Kim jest żona Łukasza Piszczka? Piłkarz strzeże jej jak największego skarbu (FOTO)
  3. Justyna Żyła dopiero teraz wyznała prawdę. Cierpiała u boku Piotra?
  4. Kasjerka z Biedronki zaapelowała do klientów. Jej słowa uderzają w najczulszą strunę
  5. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  6. Kiedyś obrastał płoty w ogrodach i ludzie za nim przepadali. Agrest dzisiaj jest niedoceniany, a szkoda bo ma niewyobrażalne właściwości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News