Najnowsze wyniki badań ozdrowieńców zdumiewają. Naukowcy odkryli w ich ciałach ważną rzecz

Najnowsze wyniki badań ozdrowieńców zdumiewają. Naukowcy odkryli w ich ciałach ważną rzecz Źródło: Unsplash Sharon McCutcheon

Ozdrowieńcy to osoby, które po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w ponownym testach otrzymały wyniki ujemne.Według statystyk ozdrowieńcy obecni są we wszystkich krajach świata i w związku z tym pojawia się wiele propozycji, aby to właśnie w ich organizmach szukać, sposobów na jak najbardziej skuteczną walkę z koronawirusem. W ciałach osób, które pokonały chorobę odkryto ciekawe parametry.

Ozdrowieńcy występują także w Polsce. Według najnowszych danych udostępnionych przez serwis Korona.ws obecnie na terenie kraju przebywa 4655 osób, które pokonały SARS-CoV-2. Czy w ich ciałach kryje się odpowiedź na zadawane na całym świecie pytanie?

Ozdrowieńcy przejawiają wspólną cechę

Ozdrowieńcy stali się głównym tematem badań naukowców z Uniwersytetu Tsinghua. Wypowiedź znanego badacza pracującego nad projektem związanym z ozdrowieńcami cytuje portal Interia.

- Nasze wyniki sugerują, że zarówno limfocyty B, jak i limfocyty T uczestniczą w ochronie immunologicznej przed infekcją koronawirusa. Nasza praca daje podstawę do dalszych analiz i zrozumienia mechanizmu leżącego u podstaw rozwoju COVID-19, szczególnie w ciężkich przypadkach - tłumaczy Chen Dong zajmujący się sprawą. Wyniki badań chińskich naukowców upublicznione zostały na łamach czasopisma medycznego "Immunity" i dotyczą one w głównej mierze właśnie systemu immunologicznego ozdrowieńców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wyniki pozwalają z optymizmem patrzyć w przyszłość

Jak się okazuje aż u 14 badanych potwierdzone zostało niesamowicie wysokie spektrum reakcji immunologicznej, a u 6 przebadanych osób utrzymywała się ona nawet do 3 tygodni po tym, jak zwalczyli COVID-19. Naukowcy zajmujący się przypadkami ozdrowieńców próbują zrozumieć dlaczego reakcje tak bardzo się od siebie różnią. Jako jedną z możliwych tez podają ilość wirusa, który wtargnął do organizmu pacjenta podczas zakażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni

2. Na co naprawdę chorowała córka Kasi Kowalskiej? Gwiazda: ”Jak śmiałaś, córeczko”

Ciała ozdrowieńców nie przestają fascynować

Badacze z wojskowego ośrodka przyjrzeli się dwóm grupom pacjentów. Jedni byli świeżo wypisani ze szpitala, a drudzy opuścili go około dwóch tygodni wcześniej. Po zbadaniu poziom immunoglobulin M (IgM) oraz immunoglobulin G (IgG) stwierdzono, iż w związku z ich podwyższonymi wynikami uważać można, że pacjenci walczący z COVID-19 mogą stymulować swoją odpowiedź immunologiczną, a wyprodukowane przez nich przeciwciała pozostają w ich organizmach przez minimum dwa tygodnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel lekarza z Bergamo. Przedstawił, jak wygląda sytuacja w jego kraju
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Dopiero teraz Anna Dymna opisała ostatnie spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim. Ciężko opanować łzy
  4. Mężczyzna zapłacił na stacji benzynowej banknotem 200 zł i odjechał. Gdy kasjer zobaczył, co dostał, aż pobladł
  5. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News