Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY

Ozdoby wielkanocne - dekoracje, stroiki, DIY Źródło: pixabay.com/tomekszeremeta1

Ozdoby wielkanocne - jak przygotować je samodzielnie w domu? Nie tylko na święta Bożego Narodzenia stroimy nasze wnętrza. Coraz cieplejsze temperatury i nadchodząca Wielkanoc to idealny czas, by do środka wpuścić trochę wiosny i na przykład posadzić rzeżuchę w kuchni, a na stole postawić wazon z baziami. Świąteczny wystrój nie musi nas dużo kosztować, wystarczy trochę inspiracji i własnej pracy.

Ozdoby wielkanocne i dekoracje to jedna z części przygotowań do świąt, które zbliżają się wielkimi krokami. To już 21 kwietnia i nie warto zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pisanki, zajączki i stroiki najlepiej wprowadzą domowników i wnętrze w charakter celebracji najważniejszego święta katolików.

Wielkanocne stroiki i ozdoby z papieru i filcu. DIY na świąteczny stół

Zajączki, króliczki, baranki to nieodłączne symbole świąt Wielkiej Nocy. Nic nam nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wykonali je samodzielnie. Trochę wysiłku, a efekt może być naprawdę zdumiewający. Stroiki są najłatwiejsze do wykonania oraz najtańsze. Wystarczy, że wykorzystamy pozostałości po Bożym Narodzeniu i bombki zamienimy na pisanki, dodamy gałązki bukszpanu, bazie, a może świeże kwiaty. Królują zdecydowanie wiosenne kolory, różne odcienie pastelowe - róż, błękit, żółć, biel i zieleń.

Na oknach możecie powiesić samodzielnie wykonane zające z papieru. Wystarczy wydrukować szablon z Internetu na ładnym papierze, może być jednobarwny lub z jakimś printem, wszystko wedle uznania.

W ostatnich latach bardzo modne stały się dekoracje z filcu. Filcowe podkładki to już norma, można je kupić za niewielkie pieniądze. Filc znajdziemy haftowany, ze wzorami - różnorodność na rynku jest ogromna. Możemy z niego wykonać prawdziwe arcydzieło, na przykład kolorowe ptaszki, pisanki czy zające, które będą ozdabiały wnętrze i przykuwały wzrok gości.

Ozdoby wielkanocne - dekoracja domu

Do śniadania wielkanocnego jeszcze sporo czasu, jednak już teraz warto przemyśleć i zaplanować dekorację stołu. Najlepiej oczywiście wykorzystać do tego ozdoby z zeszłych lat, ewentualnie dokupić w ostatniej chwili jakieś detale. Najlepiej ozdoby i dekoracje kupować zaraz po świętach, wtedy możemy upolować prawdziwe perełki za bezcen, niekiedy przecenione nawet o 70-90%. 

W centralnym punkcie na stole powinna znajdować się święconka z produktami, które będziemy spożywać podczas wspólnego biesiadowania. Ładna zastawa stołowa to oczywiście konieczność. Warto zadbać także o ładne, czyste i wykrochmalone serwety, które najlepiej wsadzić w obrączki i ozdobić np. dodając świeże kwiaty, bazie lub gałązki. Na świątecznym stole mogą znaleźć się również pisanki, rzeżucha, czy świeże kwiaty. Wszystko zależy od waszej koncepcji i preferencji, jedni wolą minimalizm, inni przepych i różnorodność.

Wiele osób, ozdabiając wnętrze na Wielkanoc, nie ogranicza się jedynie do dekoracji stołu, ważny jest całokształt i klimat, jaki wprowadzamy do mieszkania czy domu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co powinno być w koszyku wielkanocnym? Symbolika święconki
  2. Z czego zrobić koszyczek wielkanocny DIY? Mamy świetny pomysł
  3. Wielkanoc 2019: data. Kiedy święta wielkanocne w tym roku?
  4. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
  5. Kiedy jest Niedziela Palmowa 2019? Data, zwyczaje, tradycje
  6. Jak pomalować pisanki na Wielkanoc? Sposobów jest mnóstwo!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News