Ostra wymiana zdań między Jerzym Owsiakiem i Krystyną Pawłowicz trwa już od kilku miesięcy. Posłanka PiS wytoczyła nawet prezesowi WOŚP proces sądowy. W kontekście ostatnich wydarzeń politycznych działacz bezlitośnie uderzył więc w polityk partii rządzącej.

Samospalenie Piotra Szczęsnego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie wywołało wielki szok w polskim społeczeństwie. Mężczyzna, który za swoją decyzję obwinił Prawo i Sprawiedliwość, zmarł w wyniku odniesionych poparzeń. Doczekał się też marszu ku swojej pamięci i innego rodzaju upamiętnień. Jedno z nich odbyło się ostatnio w Sejmie Rzeczpospolitej w formie minuty ciszy. Przeciwko temu aktowi wystąpiła właśnie Pawłowicz, która nie podniosła się ze swojego miejsca, podczas gdy pozostali parlamentarzyści stali. Swoją decyzję skomentowała na Facebooku.

– Dziś w Sejmie była z zaskoczenia chwila ciszy – pułapka sprawców. Nie przeprosili jednak swej ofiary. Wykorzystali ją też po śmierci. Czy poseł Sowa był na pogrzebie? Czy poprzestał na sejmowo-medialnym pokazie hipokryzji. Fałszywa „chwila ciszy” zainicjowana przez barbarzyńców – napisała posłanka.

Reakcja Owsiaka

Jerzy Owsiak na sprzeciw i wpis Pawłowicz także zareagował na Facebooku. Pochwalił pomysł oddania hołdu zmarłemu i prawie całkowitą, niezwykłą jednomyślność polskich polityków, z których grona wyłamała się jedynie Krystyna Pawłowicz. Owsiak skrytykował jej wytłumaczenie i słusznie zauważył, że pogrzeb Piotra Szczęsnego, jak stwierdziła polityk, jeszcze się nie odbył. Dodał także, że z nieodległej rozprawy z posłanką bardzo się cieszy, gdyż będzie mógł powiedzieć jej w twarz, co o niej myśli.

– Jedynie posłanka Krystyna Pawłowicz nie uszanowała tego gestu, siedząc w swojej ławie poselskiej. Dzisiaj brutalnie, mówiąc delikatnie, tłumaczyła swoje zachowanie. Cieszę się na sprawę sądową, którą założyła mi ta pani, bo być może będzie to jedyna okazja, aby w sądzie (jeżeli będzie miała odwagę przyjść i spojrzeć mi prosto w oczy) usłyszeć ode mnie krótkie słowa – ogarnij się kobieto, wstyd, wielki wstyd – stwierdził Owsiak.

źródło: Facebook.pl

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również