Prawo i Sprawiedliwość jest w coraz gorszym położeniu. Przeciwko partii powstaje coraz szersza koalicja. Kiedy ta uderzy, PiS z pewnością zatrzęsie się w posadach, o ile z partią nie stanie się coś o wiele groźniejszego. Do gry właśnie dołączył Jurek Owsiak.

Szefujący WOŚP aktywista gorąco poparł protest lekarzy rezydentów. Jak podkreślił Owsiak, wbrew temu, co mówią politycy PiS i zwolennicy tej partii, protestujący nie mają wygórowanych żądań. Ich postulaty są jak najbardziej wykonalne, a co więcej – służyć mają także każdemu Polakowi.

Owsiak zaapelował do samych protestujących medyków i poradził im, by „zebrali wszystkie doświadczenia z protestów, które miały miejsce, a nie przyniosły efektu”. Poprosił lekarzy, by ci strajkowali do skutku. Zapowiedział też, że „trzyma kciuki, by rezydenci wytrzymali do samego końca”.

– Weźcie wszystkie doświadczenia z tych wszystkich protestów, które nigdy nie osiągnęły swojego celu. Wcześniej były panie pielęgniarki. To wszystko gdzieś się kończyło, rozmywało i nie załatwiało żadnej sprawy. Trzymamy kciuki, żeby rezydenci wytrzymali do samego końca – podsumował Owsiak.

Wszystko wskazuje na to, że protest rezydentów może okazać się małym kamykiem, który wywoła całą lawinę. Protest, który w poniedziałek objął cały kraj, zebrał już sobie wielu sympatyków i sojuszników. Oprócz Owsiaka poparcie spływa ze środowisk studenckich, opozycji sejmowej, a także aktorów. Partia rządząca musi szybko zareagować, jeśli chce wyjść obronną ręką z tej sytuacji.

źródło: wp.pl

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również