O sporze między Owsiakiem i politykami PiS wiadomo nie od dziś. Z inwencji tych ostatnich przystanek Woodstock zyskał status wydarzenia o podwyższonym ryzyku, co znacznie zwiększyło koszty jego organizacji. Teraz Owsiak znalazł sposób na to jak obejść te utrudnienia.

Od 2016 roku przystanek Woodstock jest imprezą o podwyższonym ryzyku. Status ten nakłada na organizatora festiwalu dodatkowe obowiązki. W praktyce oznacza to, że od dwóch lat Owsiak musi płacić więcej za ochronę wydarzenia.

Decyzja o zmianie statusu imprezy jest zdaniem jej organizatora celowym, wrogim zabiegiem ze strony polityków PiS. Teraz Owsiak znalazł sposób na obejście tych utrudnień. Z pomocą przyjdą mu Związki Wyznaniowe. Nie są one zobowiązane do takiego samego postępowania w przypadku imprez masowych.

Związkiem, który już teraz deklaruje chęć pomocy Owsiakowi jest Liga Muzułmańska w RP. Jej przewodniczący nie ukrywa, że przychylnie patrzy na festiwal.

– Pomysł uczestniczenia Związków Wyznaniowych w tym festiwalu uważam za pożyteczny i korzystny dla wielu uczestników, rozważamy możliwość uczestniczenia w nim w przyszłym roku. Muzyka stanowi element łączący ludzi bez względu na ich wyznanie, kolor skóry czy poglądy – mówił w rozmowie z „NaTemat” Youssef Chadid.

źródło: Natemat

 

...

Zobacz również