Aż trudno uwierzyć, że jeszcze przed laty wielu polityków i zwolenników obecnej władzy żyło w bardzo dobrych stosunkach z obecnymi przedstawicielami szeroko pojętej opozycji. Wielu i z jednej i z drugiej strony barykady woli zapomnieć o powiązaniach i zatuszować je w pamięci. Są jednak tacy, którzy otwarcie i głośno mówią. Do tych zdecydowanie zaliczać się Jurek Owsiak, który postanowił publicznie opowiedzieć o imprezach, jakie organizować miał obecny guru PiS.

Jurek Owsiak to postać zdecydowanie postawiona po przeciwnej stronie niż Prawo i Sprawiedliwość i cała polityczna ekipa tej partii. Założyciel i lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił opowiedzieć jednak o tym, jak dobre stosunki utrzymywał jeszcze do niedawna z pewnym związanym z partią rządzącą człowiekiem. Ujawnieniem prawdy o tych sprowadził wiele osób w osłupienie.

ZOBACZ TAKŻE: Dla Owsiaka zbierali do własnych kieszeni, okradli dzieci z tysięcy. „Potrzebowaliśmy pieniędzy”

Za pan brat z dziennikarzem władzy

Choć dziś poglądy Jurka Owsiaka i Jana Pospieszalskiego są skrajnie różne, ten pierwszy ciągle ma w pamięci, jak świetne imprezy wyprawiał Pospieszalski. Jak mówi Owsiak, „Janek robił najlepsze prywatki”. Ich przyjaźń sięga czasów PRL, kiedy to mieli razem imprezować, a nawet chodzić na „metę”.

No super, super kumpel. Czarujący. Mówili na niego Jasio, Janek, Janeczek. My razem organizowaliśmy prywatki, u Janka były najlepsze. Opisuję zresztą Janka w książce, którą wydałem. Z nim udawałem się na tak zwaną „metę”. Czyli miejsce, gdzie nielegalnie sprzedawano alkohol na Placu Zbawiciela – ujawnia Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE: Apel Owsiaka wgniata w ziemię. Widziała go już cała Polska

Kiedyś Owsiak przyjacielem, dzisiaj wrogiem

Słysząc tak pozytywne słowa z ust Jurka Owsiaka na temat Jana Pospieszalskiego, aż trudno uwierzyć, że obaj panowie są dzisiaj zaciekłymi wrogami. Twórca WOŚP już dawno nie imprezuje z Pospieszalskim, a ten drugi z całą pewnością aż wzdryga się na myśl o tym, że miałby bawić się z przeciwnikiem PiS.

źródło: pudelek.pl

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier


Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

...

Zobacz również