Owsiak wskazał WINNYCH zamachu na Pawła Adamowicza. Aż trudno uwierzyć

Owsiak wskazał WINNYCH zamachu na Pawła Adamowicza. Aż trudno uwierzyć Źródło: yt/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

TVP o przebiegu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informowało zdawkowo. Media publiczne nie chciały popularyzować działalności Jerzego Owsiaka, jednocześnie informując w programach publicystycznych o szkodliwości akcji. Podczas konferencji prasowej zabrał głos w sprawie ataku na Pawła Adamowicza.

TVP od wielu tygodni emituje programy publicystyczne, które miały na celu zmienić nastroje wokół działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś, doszło do ataku na Pawła Adamowicza w Gdańsku. Jurek Owsiak postanowił skomentować na konferencji prasowej sytuację z Gdańska. Wskazał winnego.

Co TVP powiedziało o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy? Jurek Owsiak wskazuje winnego ataku na Adamowicza

Podczas konferencji prasowej Owsiak postanowił odnieść się do sytuacji, która miała miejsce w Gdańsku. - To się dzieje w moim rodzinnym Gdańsku. Coś nieprawdopodobnego. Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce, która słynęła z tego, że jest krajem, który wymyślił wolność, solidarność dla innych krajów w XX wieku - powiedział na konferencji prasowej, która miała podsumować dzisiejszy finał akcji. Później szef WOŚP-u postanowił odnieść się także do tego, w jaki sposób interpretuje on próbę ataku na prezydenta. - W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat, tak strasznie się zakręciliśmy, że nie potrafimy uszanować takiego dnia. Nakręciliśmy się nawzajem, wzięliśmy się za łby. To jest momentami dziki kraj - powiedział Owsiak. Podczas przemówienia na konferencji odniósł się do sytuacji, która miała miejsce jeszcze przed finałem. Mówił o tym, że media od tygodni zawiadamiały o szkodliwości działań WOŚP-u. Chociaż wprost nie wskazał na nazwę konkretnego medium dało się zauważyć, że to właśnie media publiczne prowadziły od dawna niepokojący dialog.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Opowiada się o nas niemal w sposób nazistowski, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny, ludzi złych, niedobrych. Że robimy tylko zło, ale robimy kupę dobra. Miliard złotych pękło. Nie dzielmy się, a ci którzy dzielą, niech nie idą w stronę, gdzie jest foch - odniósł się do kontrowersyjnej emisji programu "Minęła 20-sta". Zostało również opublikowane oświadczenie Jurka Owsiaka w sprawie ataku. Publikujemy je poniżej w całości. "Dostaliśmy informację z Gdańska, że doszło do tragicznej sytuacji, kiedy ktoś wtargnął na scenę naszego Finału i pan Prezydent Gdańska - pan Adamowicz - został ugodzony nożem. Sprawca został zatrzymany. Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce. W Polsce, która słynęła z tego że była krajem, który wymyślił wolność, wymyślił "Solidarność" w XX wieku. Wymyślił wolność dla innych krajów. Wymyślił, że bez przemocy możemy myśleć o naszej wolności. W tym kraju tak się zakręciliśmy od 3 lat. Tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem, niewiarygodnie, tak się wzięliśmy za łby. A mówimy „grajmy bez focha”. Mając żale, swoje pretensje, swoje bóle, targniemy się z nożem na drugą osobę. To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego. Nie można przemocą walczyć z przemocą. Weźcie to sobie do serca w tym dzisiejszym dniu, kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą, kiedy ktoś o nas w sposób niemal nazistowski opowiada, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny. Ludzi złych, niedobrych ludzi, którzy mają w sobie nieprawdopodobny jad. Że robimy tylko zło. Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed momentem pękło. Tu w tym miejscu w Warszawie - mówią o tym na cały świat.

W oświadczeniu Jurek Owsiak odniósł się także do tego, w jaki sposób teraz powinniśmy myśleć o przebiegu akcji

Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają dla siebie przyjaźń, którzy nie mają w sobie agresji. Ta agresja miała miejsce w Gdańsku, moim rodzinnym mieście. Coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się, gdy nas dzielą. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie idźcie tam, gdzie zło. Nie idźcie w stronę ludzi, którzy tym fochem rozdają swojego focha na prawo i na lewo. Nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Nie idźcie tam, gdzie jest dom podzielony na pół. Nie jest prawdą, że był Berlin Wschodni i Zachodni. Że były Niemcy Wschodnie i Zachodnie. Nie jest prawdą, że są dwie Koree. To pęknie kiedyś. Nie sprawmy nigdy, a to robimy, że są dwa kraje pod tytułem Polska. Nikt nie ma prawa tak mówić. Jest jedna Polska. Jedna taka, jaka jest tutaj - dobra, wspaniała, rewelacyjna. Nie róbcie tego. Nie idźcie za fochem. Idźcie tam, gdzie są dobre emocje. Wszystkich widzów przepraszam. Scenariusz pisze życie. Dziękuję, że jesteście razem z nami. Młodzi ludzie, bardzo młodzi. I my wszyscy rodacy, Polacy, na całym świecie. Bądźmy za tym, że się kochamy razem. Posłuchajcie, jak z Kasia zaśpiewała w sposób nieprawdopodobny na najpiękniejszym festiwalu świata "Arahję", posłuchajcie, zobaczcie. A wiecie o czym jest ta pieśń! Kazik to napisał bardzo wyraźnie - o dzieleniu się! Nie dzielmy się. Niech nas nikt nigdy nie podzieli. Panie Prezydencie Gdańska, czuwamy także nad Pana zdrowiem, jesteśmy z Panem i oby nikomu się nie stała krzywda. Ten finał trwa jeszcze. Wysłuchajcie jeszcze, a potem schodzę do Was i dalej lecimy z naszym scenariuszem, z naszymi gośćmi, z naszą radością. Bądźcie radośni! Nie miejcie focha! Miłość, Przyjaźń, Muzyka!" - to wszystko powiedział Jurek Owsiak po wejściu na antenę TTV. Następnie w studiu w centrum Warszawy rozbrzmiała piosenka "Arahja" Kultu wykonana przez zespół Hey podczas Festiwalu Pol'and'Rock w 2017 roku."  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Po 10 latach spotkał ją najgorszy dramat. Wyrazy wsparcia dla Anny Muchy
  2. Co się stało z Ewą Farną? Gwiazda niknie w oczach!
  3. Mamy NAGRANIA z ataku na Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Brutalny widok
  4. ZAMACH na finale WOŚP! Krew na scenie, ludzie w szoku
  5. Pawłowicz zamiast pomóc znów atakuje. Oskarża WOŚP o świństwa
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News