To koniec współpracy TVP i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Póki co, wszystko na to wskazuje, ponieważ Jerzy Owsiak poczuł się obrażony przez szefa Dwójki, który nazwał go glistą. 

– Drugim Programem TVP rządzi gostek, który nazwał mnie publicznie ludzką glistą, więc trudno, żebym miał ochotę cokolwiek robić z takim człowiekiem. Orkiestra nie jest w tej chwili zależna od TVP. Ćwierć wieku to potężny czas, zbudowaliśmy silną markę. Poradzimy sobie – mówił Owsiak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Owsiak nie boi się braku reklamy w TVP i przekonuje, że jego inicjatywy poradzą sobie same.

– Można powiedzieć, że przez ostatnie pięć, sześć lat telewizja zarobiła na finale niemałe pieniądze z reklam. Poza tym pokazywaliśmy misję, która jest rolą TVP. A dziś? Nie będzie jej, to nie będzie. Przystanek Woodstock też nie jest zależny od żadnego medium. Nawet jak nikt nie będzie o nas mówił i pisał, i tak będziemy robili swoje. Pewnie gdzieś miejsce znajdziemy. Może to będzie inna telewizja? A może hala koncertowa? Poradzimy sobie. Jak nie będziemy mogli wyjść na ulicę, a może tak być, to będziemy apelować, by ludzie wpłacali pieniądze na konto z domu. A my podłączymy transmisję internetową. Wiesz, chcę ludziom powiedzieć, że jak zgubimy Orkiestrę, to już zgubiliśmy wszystko – dodał.

Nowy szef TVP2: Owsiak to dokuczliwa glista ludzka, lepiej się go pozbyć

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...