Do dyskusji na temat przeszłości Lecha Wałęsy dołączają kolejne osoby publiczne. Tym razem swoje zdanie wyrazili Jurek Owsiak oraz Janusz Korwin-Mikke.

Dość tego szmaciarstwa. Jakby co mogę przyłożyć z baśki, czyli trzy razy mocno po pysku – przekonywał Owsiak.

W TVN24 wyjaśnił, że była to metafora i nie zamierza odwoływać się do przemocy, ale zamierza z całego serca bronić Lecha Wałęsy.

– Wiele rzeczy mi się nie podobało, kiedy był prezydentem. Ale uważam, że jako człowieka, dotykają go zupełnie bezsensowne sytuacje. Mamy gdzieś budowaną w ten sposób historię. Zaczyna im się mieszać wszystko: kiedy był skok przez mur, kiedy nieślubne dziecko, wobec faktów, które znają – przekonywał.

– Haniebne jest pisanie książki , która nie jest zbiorem faktów, tylko jakiś opowiadań. W pierwszym przypadku (książki Cenckiewicza i Gontarczyka) mogliśmy dyskutować, czy powstała w IPN-ie, na bazie jakich dokumentów. Ale gdzieś sąd przyznał temu człowiekowi status pokrzywdzonego. A my się zastanawiamy, czy człowiek z powodu powieści kucharskiej (Zyzaka), nad którą debatujemy ma prawo stracić nerwy. Pochylają się nad nią wszyscy, w tym media a człowiek (Wałęsa) pęka i ja to rozumiem. Tymczasem to są takie bzdury, takie piardy (publikacje o Wałęsie), że człowiek ma dosyć – dodał.

– Jeśli te sprawy się nie wyjaśniły przez 20 lat, to nie wyjaśnią się przez kolejne 200 lat – mówił dodając, że teczki należy spalić.

Głos w sprawie Wałęsy zabrał również lider partii KORWiN.

– Sprawa p.Lecha Wałęsy mnie nudzi. Od 1981 roku WIEM, że to jest agent bezpieki. Piszę o tym – kiedyś często, teraz raz na kwartał – by nie wyjść z wprawy. Nikt mnie nie słuchał. To po co mam teraz gadać? Śp.Czesław Kiszczak, genialny manipulator, poniżał się, zmuszony pić wódkę z własnym kapusiem – wsiowym przygłupem zresztą – napisał Janusz Korwin-Mikke, załączając zdjęcie gen. Kiszczaka pijącego wódkę z Lechem Wałęsą.

ZOBACZ TAKŻE – Wałęsa o ujawnionych dokumentach: „To zemsta Kiszczaka. To ohydny gest”

ZOBACZ TAKŻE – Cenckiewicz publikuje zobowiązanie i wypłaty TW Bolka. „Podpiszę się pseŁdonimem”

ZOBACZ TAKŻE – Wyciekł list Kiszczaka! „Dokumenty opublikujcie 5 lat po śmierci Wałęsy”

ZOBACZ TAKŻE – Wałęsa: Zdradziliście mnie, nie ja was

ZOBACZ TAKŻE – Wałęsa przesadził? „Ofiary donosów z listy nic nie znaczyły i dziś nic nie znaczą” (video)

ZOBACZ TAKŻE – Niektóre podpisy Bolka się różnią. Grafolog w TVP Info: Mogło dojść do fałszerstwa

źródło: tvn24

...

Zobacz również