Owsiak coraz bliżej Pokojowej Nagrody Nobla. "Jeśli dzięki temu świat usłyszy o WOŚP to super!"

Owsiak coraz bliżej Pokojowej Nagrody Nobla. "Jeśli dzięki temu świat usłyszy o WOŚP to super!" Źródło: fot. wikimedia / Zorro2212

Jak dowiedziały się właśnie media, Jerzy Owsiak oraz jego fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są coraz bliżej Pokojowej Nagrody Nobla. Komisja noblowska zatwierdziła właśnie jego kandydaturę.

Możliwość zgłaszania kandydatur upłynęła wraz z ostatnim dniem stycznia. Zgłaszać mogli członkowie rządów, parlamentarzyści, profesorowie oraz inni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla.

W przypadku WOŚP i Jurka Owsiaka zrobiły to dwie osoby - posłanka Nowoczesnej, Joanna Schmidt oraz  prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji. Obydwoje dostali potwierdzenie przyjęcia kandydatury przez komisję noblowską..

Sam Owsiak poproszony o komentarz oznajmił, że sprawiło mu to osobistą przyjemność i satysfakcję.

 - Oczywiście, że jest to miłe, że ktoś sobie z tym jakoś tutaj żongluje, ale też jest prawda taka, że, jeżeli dzięki temu też o Orkiestrze ktoś usłyszy w zimnej Skandynawii, to będzie super. Nie myślę o tym, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał. Bardziej mam tutaj ogromną ilość zdrowego rozsądku i wiem, gdzie my stoimy i co robimy - powiedział Owsiak w rozmowie z Wirtualną Polską.

Pokojową Nagrodę Nobla może dostać osoba lub organizacja, które działają na rzecz światowego pokoju

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News