Małe tygryski porzuciła matka, więc wziął je pod opiekę. Owczarek został ojcem zastępczym

Małe tygryski porzuciła matka, więc wziął je pod opiekę. Owczarek został ojcem zastępczym Źródło: YouTube/TheCinncinatiZoo

Owczarek australijski jest nie tylko inteligentnym, lecz także niezwykle troskliwym gatunkiem. Nic dziwnego, jeden z nich tak świetnie sprawdza się w roli niani! Jego instynkt ojcowski uratował już życie niejednemu maluchowi. Tym razem opiekuje się trojgiem tygrysiątek.

Owczarek australisjki jest jednym z najbardziej znanych psów pasterskich. Ten gatunek jest bezkonfliktowy, dobrze odnajduje się w stadzie, stanowi także doskonałe towarzystwo dla dzieci. Opiekuńcze cechy tej rasy zostały dostrzeżone przez pracowników zoo w Cincinnati, którzy stwierdzili, że dzięki nim owczarek Blakely doskonale odnajdzie się w roli zastępczego rodzica. 

Nie pomylili się. Pierwszym podopiecznym czworonoga były gepardy, które zostały osierocone tuż po przyjściu na świat. Owczarkowi zdarza się także sprawować pieczę nad bardziej egzotycznymi zwierzętami, jak: oceloty, guźce, walabie, skunksy. Co prawda, pracownicy placówki przyznają, że są w stanie poradzić sobie z wykarmieniem maluchów i de facto można by obejść się bez angażowania w opiekę Blakely'ego. Sześcioletni owczarek pełni jednak wyjątkową funkcję w życiu nowych podopiecznych. Czemu przedstawiciel innego gatunku towarzyszy ich rozwojowi? Odpowiedź jest zaskakująca.

Owczarek Blakely jest niezastąpiony w prawidłowym rozwoju tygrysiątek

Specjaliści twierdzą, że ludzie, nawet ci najbardziej zaprzyjaźnieni ze zwierzętami, nie są w stanie wykształcić u malców odpowiednich zachowań. Aby nauczyć ich tego, co jest dozwolone, potrzebny jest bliższy im autorytet, przywódca stada. Okazuje się, że w tej funkcji może wystąpić także przedstawiciel innego gatunku, jeżeli matka z jakiegoś powodu nie akceptuje swojego potomstwa lub jest nieobecna. To odkrycie bardzo ułatwiło życie pracownikom zoo w Cincinnati. 

Blakely dzięki doświadczeniu w zawodzie niani doskonale wiedział, w jaki sposób podejść do niesfornych tygrysów malajskich. Te bardzo szybko zaakceptowały zastępczego ojca, zapominając o matce pozbawionej instynktu. Choć film z udziałem owczarka bawiącego się z podopiecznymi wywołał wzruszenie wśród internautów na całym świecie i znacząco przysporzył popularności zoo, pracownicy kierowali się dobrem zwierząt. Dla nich najważniejsze jest to, aby tygryski Chira, Battari, Izzy zostały prawidłowo wychowane - inaczej stałyby się groźne i stanowiłyby o wiele większe niebezpieczeństwo dla turystów. Dzięki wytrwałej pracy owczarka australijskiego malce znają już granicę i wiedzą, że bawienie się nie jest tym samym co gryzienie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- On jest czymś więcej dla tygrysiątek niż jedną wielką, ciepłą poduchą. Jest kimś dorosłym w ich towarzystwie. Uczy jej tygrysiej etykiety - wyjaśnia Dawn Strasser, jeden z pracowników zoo.

Wzruszające nagranie obejrzało już wielu użytkowników sieci - są pod wrażeniem

Ponadto tygrysy malajskie są wymierającym już gatunkiem. Na całym świecie istnieje tylko 500 egzemplarzy. Rzadko spotykane zwierzęta stanowią jedną z atrakcji turystycznych. Tym bardziej ludziom opiekującymi się tymi zwierzakami, zależało na zapewnieniu im jak najlepszych warunków. Po zamieszczeniu niecodziennego filmu, wiele osób z pewnością zdecyduje się osobiście odwiedzić całą gromadę.

Tygryski merdające ogonkami, które cały czas wskakują na grzbiet zastępczego ojca nie tylko rozczuliły, ale tez rozbawiły miłośników zwierząt:

- One są takie słodkie, a Blakely jest wyjątkowo cierpliwy - pisze jedna z internautek. 

- Blakely ma wyjątkowo trudne zadanie, bo tygryski są prawie takiej samej wielkości, co on. Świetna robota! - zauważa inny komentujący.

Oto film, który podbił serca internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska nadal w śpiączce. Jego stan jest bardzo ciężki
  2. Maciej Kurzajewski w żałobie. Ojciec dziennikarza TVP nie żyje
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News