Jak donosi TV Silesia parę dni temu w Katowicach otworzono pierwszy w Polsce sklep z produktami na bazie konopi siewnych. Przypominający aptekę sklep znajduje się przy ulicy Słowackiego.

Jak mówi Łukasz Dzieciaszek z Konopnej Farmacji, sklep powstał po to by przełamać tabu i udowodnić społeczeństwu, że konopie to roślina lecznicza, która pomaga a nie jak się powszechnie uważa narkotyk, który uzależnia.

Jak jednak przypomina Dzieciaszek, produkty, które sprzedaje w sklepie nie leczą ale pomagają w dolegliwościach tj. ból i to właśnie głównie do takich osób skierowana jest oferta sklepu.

Pracownicy sklepu zapewniają, że osoby, które poszukują produktów z konopi o innym zastosowaniu wychodzą ze sklepu niezadowolone.

Ostatnio informowaliśmy o zaskakujących wynikach badań dzieci chorujących na padaczkę, którym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie podaje się leczniczą marihuanę. Więcej tutaj.

źródło: tvs.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.