Otwarty bunt w PiS! Kaczyński nie wie, co robić

Otwarty bunt w PiS! Kaczyński nie wie, co robić

Obóz władzy przechodzi właśnie poważny kryzys. W PiS znaleźli się bowiem politycy, którzy otwarcie krytykują politykę rządu. W jaki sposób Jarosław Kaczyński spróbuje przywrócić porządek w swym ugrupowaniu?

Od kiedy obowiązuje projekt pomysłu byłego ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła, czyli tzw. sieć szpitali, kolejki do lekarzy wcale się nie zmniejszyły. Zamiast tego wielu pacjentów jest odsyłanych do innych placówek, gdyż szpitale wiedzą, że nie otrzymają od NFZ pieniędzy za leczenie "nadprogramowych" osób.

Krytyka wewnątrz PiS

Sprawa ta bardzo nie spodobała się nie tylko wyborcom oraz opozycji, ale także politykom obozu władzy. Szczególnie ostro wypowiedział się na jej temat poseł PiS i były prezes NFZ, Andrzej Sośnierz. - Placówki wybierają sobie chorych do leczenia. Opłaca im się leczyć tych, którzy są "tani". Nieopłacalne stało się leczenie osób, które wymagają kosztownych leków i zabiegów. Szpitale będą odsyłać je do innych placówek, żeby się nie zadłużać - stwierdził krytycznie polityk.

Ostra opinia

- Minister Radziwiłł powiedział dużo nieprawdziwych rzeczy i dobrze, że jego epoka już się skończyła - dodał także poseł, uderzając w wyraźnie nietrafiony według wielu Polaków wybór Jarosława Kaczyńskiego oraz Beaty Szydło. Nie wiadomo, w jaki sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości odpowie na zarzuty pochodzące ze środka własnej partii. Zapewne możemy jednak spodziewać się wymownej ciszy albo wezwania Sośnierza na polityczny dywanik.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaki na wylocie z PiS?! Publicznie zmieszał Lecha Kaczyńskiego z błotem
  2. Nikt tego nie zauważył! Morawiecki zaatakował największego sojusznika PiS
Następny artykuł