Otwarcie zakładów fryzjerskich
pikio
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Pilna konferencja rządu, zniesiono najważniejsze zakazy. Morawiecki podał kluczowe daty

Otwarcie zakładów fryzjerskich było tematem dzisiejszej pilnej konferencji rządu. Podczas transmisji na żywo padły konkretne daty. Wiemy też, jakie zmiany zajdą w szkołach - dzień wcześniej rzecznik rządu, Piotr Mueller, zapowiadał, że dziś zostaną ogłoszone ważne informacje dla uczniów i rodziców. Na konferencji pojawił się premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Otwarcie zakładów fryzjerskich i kwestia powrotu dzieci do szkół - te dwie ważne kwestie zostały poruszone na dzisiejszej konferencji. Na złagodzenie obostrzeń czekali wszyscy Polacy - to kolejny etap odmrażania niektórych gałęzi gospodarki.

Otwarcie zakładów fryzjerskich - kiedy dokładnie?

Wiele osób coraz bardziej niecierpliwi się, kiedy ruszy branża beauty. Już wczoraj Łukasz Szumowski mówił, że z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa zakłady fryzjerskie zostaną otwarte 18 maja, oczywiście z zachowaniem jasno wyznaczonych zasad sanitarnych. Minister zdrowia kazał jednak czekać na dzisiejszą konferencję, podczas której wszystko stało się już jasne. III etap odmrażania gospodarki wchodzi w życie.

Mężczyzna zadzwonił do drzwi sąsiadkiZadzwonił do drzwi sąsiadki i pokazał jedną rzecz. Natychmiast musiała zareagować, ukryta kamera wszystko nagrałaCzytaj dalej

Przedstawiciele rządu poinformowali, że zakłady fryzjerskie będą mogły zacząć funkcjonować od 18 maja. Osoby prowadzące tego typu zakłady będą musiały zadbać o bezpieczeństwo klientów. Premier Mateusz Morawiecki wspomniał o umawianiu się na wizyty przez telefon na konkretne godziny, by uniknąć tłoku i związanego z nim dodatkowego zagrożenia. Od 18 maja otworzą się też częściowo restauracje i bary - funkcjonować będą te z dostępnymi ogródkami. Zmiany również w komunikacji miejskiej - teraz co 2. miejsce siedzące musiało być wolne, a od 18 maja 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących będzie mogło być zajęte przez pasażerów. Do pojazdu tym samym wejdzie więcej osób.

Padły ważne informacje w sprawie powrotu dzieci do szkół i organizacji roku szkolnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

III etap odmrażania gospodarkiPolska weszła w III etap odmrażania gospodarki. Zobacz, co się zmieni, a za co nadal grożą surowe karyCzytaj dalej

We wtorek rząd zaakceptował także zmiany dotyczące nauki szkolnej. Piotr Mueller już wczoraj zapowiadał, że nie jest to kwestia całkowitego powrotu do szkół, a uruchomienie pewnych procesów związanych z zakończeniem roku szkolnego. Tę kwestię poruszył dziś minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
2. Przełomowa decyzja ministra edukacji. Część uczniów może wrócić do szkół, znamy szczegóły

Od 18 maja spore ułatwienie mają uczniowie szkół policealnych - mają zezwolenie na zajęcia praktyczne. 18 maja otworzą się schroniska młodzieżowe. Uczniowie będą mogli w niewielkich grupach wrócić do zajęć pozaszkolnych, artystycznych np. w muzeach czy w domach kultury. Od 18 maja za zgodą rodziców możliwość indywidualnych zajęć rehabilitacyjno-wychowawczych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Uczniowie III klasy technikum mają mieć możliwość zaliczania praktyk np. u pracodawców. Wytyczne odnośnie matur i egzaminów ósmoklasisty zostaną podane na kolejnej konferencji.

Premier zapowiedział, że od 25 maja dzieci w klasach 1-3 mają możliwość pójścia do szkoły nie w celu odbycia zajęć, jednak będą dostępne zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Pociechy oczywiście decyzją rodziców mogą zostać w domach. Od 25 maja będą dostępne konsultacje dla maturzystów, a od 1 czerwca dla wszystkich uczniów bez wyjątku - chociażby w celu poprawy ocen lub przygotowania się do testów ósmoklasisty z przedmiotów wiodących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Premier Morawiecki poinformował o ważnej decyzji rządu. Od najbliższej niedzieli nowe zmiany w obostrzeniach
  2. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować
  3. Iwona Duda: Kim jest nowa szefowa Alior Banku? Ma na swoim koncie już współpracę z premierem pierwszego rządu PiS
  4. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  5. Biedronka: Zarobki kasjera w 2020 w górę. Ujawniono konkretne kwoty
  6. Jak powstają kebaby? TVN ujawnił okropną prawdę

Palce u stópKształt stóp dużo mówi o człowieku. Popatrz na swoje palce i poznaj skrywaną prawdę o własnej osobowościCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News