Otwarcie urzędów
youtube.com Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Monika Majko - 25 Maja 2020

Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

Otwarcie urzędów od poniedziałku 25 maja 2020 roku jest obowiązkowe dla wszystkich jednostek administracji publicznej w kraju. Z powodu rozporządzenia premiera Morawieckiego, Polaków czekają uciążliwe zmiany.

Otwarcie urzędów w Polsce jest obowiązkowe od 25 maja 2020 roku. W ramach wprowadzania przez rząd kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki, wszystkie jednostki administracji publicznej są zmuszone wrócić do pracy stacjonarnej w standardowych godzinach funkcjonowania. Zarówno urzędników, jak i petentów, będą jednak czekały uciążliwe zmiany.

Krzysztof Krawczyk podzielił się ważnymi słowamiKrzysztof Krawczyk w końcu przerwał milczenie. Jego wyznanie wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Otwarcie urzędów - urzędnicy wrócili do regularnej pracy od 25 maja 2020 roku

Po przerwie, spowodowanej panującą w kraju pandemią, od poniedziałku 25 maja 2020 roku wszystkie urzędy w Polsce są zobowiązane do ponownego otwarcia swoich oddziałów stacjonarnych. Jednostki administracji publicznej będą znów czynne w standardowych godzinach pracy.

- Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego z 16 maja br., od poniedziałku urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli - przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w miniony czwartek.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Michał WiśniewskiZostawiła Wiśniewskiego dla kobiety. Dzisiaj ciężko ją poznać, szaleje z wyglądem jak jej były mążCzytaj dalej

Urzędy zostały ponownie otwarte, jednak obowiązują nowe zasady funkcjonowania placówek

Ministerstwo przekazało, ze przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych, od poniedziałku petenci będą mieli możliwość załatwienia spraw urzędowych osobiście. Obowiązuje jednak zasada jednej osoby przy każdym stanowisku. Nowe zasady funkcjonowania jednostek mogą znacznie wydłużyć czas obsługi.

- Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów) - można przeczytać w komunikacie MSWiA.

Dzisiaj grzeje:

1. Tego nikt się nie spodziewał, kolejna ciąża u Lewandowskich. Gratulacje posypały się ze wszystkich stron

2. Co dalej z maseczkami? W ostatniej chwili zapadła nieoczekiwana decyzja

Pomimo uruchomienia urzędów stacjonarnych, wiele jednostek zachęca interesantów, by nie rezygnowali z załatwiania spraw za pomocą usług elektronicznych tj. telefon, e-mail i platforma ePUAP, jaki i za pomocą tradycyjnej poczty. Choć takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze niż osobista wizyta w urzędzie, może jednak być bardzo uciążliwe przy próbie załatwienia skomplikowanych spraw. Mimo wszystko, MSWiA podkreśla, że rozwój usług elektronicznych jest obecnie priorytetem dla resortu.

- Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem - przekazał Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski komentuje aferę maseczkową. "To logicznie się nie broni"
  2. Były zawodnik znanego polskiego klubu zatrzymany. Nikt się nie spodziewał, policja przekazała powód aresztowania
  3. Rodzina umieściła na nagrobku bliskich skandaliczny napis. Nie mieści się w głowie, jak mogli
  4. Samotna mama przygarnia porzucone dziecko. Niedługo potem na jaw wychodzi niebywała prawda
  5. Jolanta Kwaśniewska po latach ujawniła okropną prawdę. Polacy nie mieli pojęcia, co przeżywała
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Ślub panna młodaOkreślili jego żonę w bardzo niemiły sposób. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeńCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News