Oto tajemniczy adwokat, który kieruje Piotrowiczem w sprawie reformy sądów!

Oto tajemniczy adwokat, który kieruje Piotrowiczem w sprawie reformy sądów!

Kwestia wdrożenia zapowiadanej od dawna przez PiS reformy sądownictwa, ciągle stoi pod wielkim znakiem zapytania. Od czasu zawetowania tzw. ustaw sądowych przez Andrzeja Dudę trwają przepychanki pomiędzy posłami PiS a współpracownikami Kancelarii Prezydenta.

W całej sprawie niedawno pojawił się nowy wątek. Jak twierdzi prezydencki minister, Paweł Mucha w negocjacjach przewija się postać warszawskiego prawnika, który ma towarzyszyć posłowi Stanisławowi Piotrowiczowi w czasie spotkań.

Kogo reprezentuje ten człowiek?

– Przewodniczący Piotrowicz powinien się wypowiedzieć, co to za mecenas bierze z nim udział w negocjacjach. Trzecia osoba, która negocjuje ustawę sądowniczą? Jestem w 99 proc. przekonany, że ten człowiek reprezentuje PiS i Ministerstwo Sprawiedliwości – skarżył się w rozmowie z Radiem Zet minister Paweł Mucha. W odpowiedzi na pytanie redakcji naTemat w sprawie wypowiedzi prezydenckiego ministra, Piotrowicz odparł: – Nie jest to tajemnicą, proszę więc zapytać ministra Muchę. I proszę też zapytać, kto po jego stronie pracuje. Niedługo potem ujawnił  portalowi wPolityce.pl, że chodzi o Ryszarda Rafalskiego.

Ziobro nie ma odwagi iść do prezydenta

Według serwisu Oko.press.pl, mecenas Rafalski jest człowiekiem ministra Ziobry. Już wcześniej był współpracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Miał świadczyć za „czynności eksperckie i doradcze w zakresie przeprowadzenia analizy wniosków, skarg, zapytań i wystąpień kierowanych do Ministra Sprawiedliwości oraz przygotowania rekomendacji” i otrzymać za to prawie 50 tys. złotych. – To zaufany człowiek ministra Ziobry. I w ten sposób – zza węgła – minister sprawiedliwości próbuje negocjować z prezydentem. A nie ma odwagi, żeby pójść do Pałacu Prezydenckiego i rozmawiać o swojej ustawie – stwierdził w rozmowie z naTemat Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej. Źródło: naTemat.pl, Oko.press.pl, Radio Zet
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News