Kwestia wdrożenia zapowiadanej od dawna przez PiS reformy sądownictwa, ciągle stoi pod wielkim znakiem zapytania. Od czasu zawetowania tzw. ustaw sądowych przez Andrzeja Dudę trwają przepychanki pomiędzy posłami PiS a współpracownikami Kancelarii Prezydenta.

W całej sprawie niedawno pojawił się nowy wątek. Jak twierdzi prezydencki minister, Paweł Mucha w negocjacjach przewija się postać warszawskiego prawnika, który ma towarzyszyć posłowi Stanisławowi Piotrowiczowi w czasie spotkań.

Kogo reprezentuje ten człowiek?

– Przewodniczący Piotrowicz powinien się wypowiedzieć, co to za mecenas bierze z nim udział w negocjacjach. Trzecia osoba, która negocjuje ustawę sądowniczą? Jestem w 99 proc. przekonany, że ten człowiek reprezentuje PiS i Ministerstwo Sprawiedliwości – skarżył się w rozmowie z Radiem Zet minister Paweł Mucha.

W odpowiedzi na pytanie redakcji naTemat w sprawie wypowiedzi prezydenckiego ministra, Piotrowicz odparł: – Nie jest to tajemnicą, proszę więc zapytać ministra Muchę. I proszę też zapytać, kto po jego stronie pracuje. Niedługo potem ujawnił  portalowi wPolityce.pl, że chodzi o Ryszarda Rafalskiego.

Ziobro nie ma odwagi iść do prezydenta

Według serwisu Oko.press.pl, mecenas Rafalski jest człowiekiem ministra Ziobry. Już wcześniej był współpracownikiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Miał świadczyć za „czynności eksperckie i doradcze w zakresie przeprowadzenia analizy wniosków, skarg, zapytań i wystąpień kierowanych do Ministra Sprawiedliwości oraz przygotowania rekomendacji” i otrzymać za to prawie 50 tys. złotych.

– To zaufany człowiek ministra Ziobry. I w ten sposób – zza węgła – minister sprawiedliwości próbuje negocjować z prezydentem. A nie ma odwagi, żeby pójść do Pałacu Prezydenckiego i rozmawiać o swojej ustawie – stwierdził w rozmowie z naTemat Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej.

Źródło: naTemat.pl, Oko.press.pl, Radio Zet

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Zobacz również

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

Zobacz również