Oto sposób na wyższą emeryturę! Nie wielu go zna

Oto sposób na wyższą emeryturę! Nie wielu go zna

O wadach polskiego systemu emerytalnego nie trzeba nikomu przypominać - ani tym pobierającym emeryturę, ani młodym. Narzekają na niego wszyscy. Okazuje się jednak, że każdy z nas jest w stanie nieco zniwelować tragizm zastanej sytuacji. Przedstawiamy sposób na wyższą emeryturę.

Na polski system emerytalny od lat ciskane są gromy. Emeryci narzekają na niskie świadczenia a młodzi przekonani są, że nie dostaną ich wcale. Winne temu są prognozy demograficzne. ZOBACZ TAKŻE:  500+ nie dla wszystkich. Tej grupie Polacy chcą je odebrać System emerytalny próbowano już ratować na wiele sposób. Niestety, tylko na papierze. Wiele instytucji spisywało swoje pomysły na reformę. W grę wchodziły systemy prywatne, czy emerytura obywatelska. Ostatecznie jednak nie zmieniło się nic. Okazuje się jednak, że każdy z nas może zastosować pewien zabieg, który pozwoli przynajmniej trochę podnieść nasze emerytury. W tym przypadku inicjatywa należy do nas, obywateli, a nie do polityków.

Sposób na wyższą emeryturę

Niewiele osób o tym wie i myśli, ale każdy z nas może nieco podnieść swoją emeryturę. I to, co oczywiste, na inni sposób niż zmiana pracy na bardziej prestiżową czy lepiej płatną. Składki emerytalne i rentowe można opłacać, choć niewielu o tym wie, dobrowolnie. Choć na pierwszy rzut brzmi to jak truizm - rzadko zdarza się, aby ktoś rzeczywiście korzystał z tego rozwiązania. Dobrowolne płacenie składek jest fantastycznym pomysłem dla osób, które przez jakiś czas nie pracują lub mają podpisaną umowę, nieobligującą do opłacania składek. Choć zazwyczaj dotyczy to młodych osób, które o emeryturze myślą w kontekście odległej, niezbadanej przyszłości - dobrowolne opłacanie składek może owocować wyższą emeryturą. ZOBACZ TAKŻE:  Nowa marka podbija Polskę. Zdziwicie się kto za nią stoi - Każda osoba w Polsce, która nie ma tytułu do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, czyli nie pracuje na etacie, nie ma umowy-zlecenia lub nie wykonuje działalności gospodarczej, może przystąpić do nich dobrowolnie. Wystarczy, że złoży w ZUS wniosek o objęcie jej ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi – przypomina w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News