Użytkownicy jednego z portali społecznościowych masowo udostępniają tajemniczą historię pojawiającą się na niektórych profilach. Historia jest co najmniej przerażająca, mówi o porwaniach, do którego rzekomo miało dojść w Koszalinie.

Na fanpage’u „Spotted Koszalin” kilka dni temu pojawił się wpis, który był opisem porwania kobiet na pobliskim targu.

– UWAGA!!! Na Giełdzie stoją 2 kobiety muzułmanki sprzedają oryginalne ciuchy w bardzo niskich cenach, kiedy kobieta chciała przymierzyć spodnie a była z mężem, muzułmanki powiedziały że w busie jest przymierzalnia, kiedy kobieta nie wracała 15 min, mąż ich się zapytał gdzie jest jego żona a one: jaka żona tu nikogo niema, doszło do szarpaniny i wbiegł do tego busa a tam był arab i 4 kobiety uśpione już a jego zona już mdlała arab chciał już je wywieść ale kobiety udało się wyciągnąć jednak udało mu się uciec Uważajcie na tych ludzi to było w poprzednia niedziele a zapewne mało osób o tym słyszało! Udostępniajcie!! – czytamy (pisownia oryginalna).

Okazuje się, że wpis, który osiągnął tak szeroki zasięg jest… nieprawdziwą historią. Policja zaprzecza by kiedykolwiek zaistniała sytuacja jak w opisie.

Sprawą zajął się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który walczy i niweluje niechęć wobec imigrantów. Twierdzą, że:

-Portal Spotted Koszalin opublikował fałszywą informację której celem było wzbudzenie nienawiści do osób pochodzenia arabskiego. Przez wiele godzin administratorzy portalu z premedytacją publikowali ją wiedząc o tym że nie jest prawdziwa. W efekcie tego działania fałszywy przekaz dotarł do ponad miliona osób. Wzbudzając niepokój i wystąpienia antyarabskie i antymuzułmańskie.

Przed organem sprawiedliwości mogą stanąć zatem administratorzy strony.

...

Zobacz również