Jak powszechnie wiadomo, ostatnie tygodnie okazały się wyjątkowo burzliwe dla polskiej polityki. Skrajne nastroje wśród internautów udzieliły się nawet w sprawie nowego dowódcy 14. Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach, a właściwie jego… wyglądu. Wiele osób twierdzi bowiem, że jest on całkowitym zaprzeczeniem sprawnego fizycznie, zwinnego żołnierza.

Moment mianowania na dowódcę bez wątpienia był dla ppłk Krzysztofa Świderskiego jednym z najważniejszych w całej zawodowej karierze. Zamiast gratulacji, otrzymał jednak wiele uwag na temat swojej postury. Żołnierz nie wpisuje się bowiem rzeczywiście w stereotyp wysokiego, wysportowanego i bardzo zwinnego mężczyzny. Kwestia jego awansu podzieliła więc internautów.

Zobacz również

Jedni otwarcie twierdzą, że otrzymał on stanowisko dzięki odpowiednim znajomościom, ponieważ nie wyobrażają sobie, jak mógł przejść testy sprawnościowe. Inni twierdzą za to, że nie są one przecież potrzebne w przypadku osoby dowódcy. Jak więc widać, obecnie nawet postura żołnierzy polskiej armii zaczęła być punktem spornym między różnymi grupami. Sam nowo mianowany dowódca zdaje się jednak nie przejmować czynionymi w jego kierunku uwagami.

Fot. 14dappanc.wp.mil.pl (mł. chor. Zbigniew Łupiński)

Zobacz również