Politycy opozycji przerzucają się odpowiedzialnością za ciągłe dołowania w prowadzonych sondażach. Zdaniem wielu osób przegrywają jednak z Prawem i Sprawiedliwością przez jedną, podstawową kwestię.

Według niektórych komentatorów opozycja niepotrzebnie angażuje się w spory obecnego rządu z przywódcami Unii Europejskiej, czy innych zachodnich państw. Przez to postrzegani są, jako „Targowica”.

Zdaniem ekspertów politycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej powinni dystansować się od tych sporów, pozwalając by działały jedynie na niekorzyść Prawa i Sprawiedliwości. Zauważają, że tak zwane „bieganie na skargę” oraz wspieranie zachodnich polityków atakujących Polskę nie jest, delikatnie mówiąc najlepszą drogą ku uzyskaniu wyborczego sukcesu.

Niektórzy twierdzą wręcz, że przedstawiciele opozycji mogliby od czasu do czasu skrytykować władze państw, które w ostrych słowach potępiają nasz kraj. Oczywiście nie wspierając przy tym polskiego rządu, ale pokazać, że imię Polski nie może być szargane.

Swoją obecną postawą opozycja często pokazuje Polakom, że zgadza się z każdym zdaniem z zachodu nawet tym, które niekoniecznie dobre jest z punktu widzenia interesu naszego kraju. Zdaniem ekspertów, jeśli liderzy opozycji nie dostrzegą tego problemu, to ponownie przegrają z kretesem najbliższe wybory.

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia